Tratament ovare polichistice

22-04-2014
Cristinaravi
Nu este medic/terapeut
Cristinaravi
Am fost la un control ginecologic amanuntit in urma caruia am aflat ca am ovare polichistice...precizez ca am 21 de ani si imi doresc foarte mult un bebe...doctorul mi.a dat tratament cu myo-sun, azitrox, dupfaston si ovule vag. Polygynax...intrebarile mele sunt 1 daca e in regula tratamentul primit?, precizez ca am tratament pt 3 luni si ovule polygynax nu am decat 6... 2 trebuie sa iau 6 ovule in fiecare luna sau doar in prima luna de tratament?, azitrox nu am decat 2 pastile care le iau odata. 3 daca pot avea contact sexual si cand? Va rog sa.mi raspundeti.eu stau in tara pana vineri si sper sa imi puteti raspunde pt a.mi cumpara medicamente daca mai sunt necesare...multumesc anticipat !!!
8 comentarii
0
23-04-2014, ora 22:39
Cristinaravi
Nu este medic/terapeut
Cristinaravi
As dorii daca se poate sa.mi raspunda un medic la intrebarile mele...va rog din suflet
0
24-04-2014, ora 11:18
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Judecand dupa tratamentul primit, se pare ca medicul a gasit, pe langa ovare polichistice, o boala inflamatorie pelvina. Pesemne de aceea v-a dat mai multe medicamente, fiindca se adreseaza la doua afectiuni diferite.
0
24-04-2014, ora 15:38
Cristinaravi
Nu este medic/terapeut
Cristinaravi
Multumesc de raspuns, d.nul doctor, dar va rog imi puteti spune dak e ok tratamentul ? Ovulele doar in prima luna cu cele 2 pastle si daca am voie contact sexual.
0
26-04-2014, ora 13:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
De ce sa presupuneti ca nu are fi OK tratamentul ? trebuie sa aveti un pic de incredere.

Personal, prefer sa tratez ovarele polichistice prin remedii homeopatice. Asta, insa, nu inseamna ca alte abordari nu sunt posibile.

Nu vad de ce nu ati putea avea relatii sexuale.
0
07-05-2014, ora 16:24
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Repausul sexual este pe durata tratamentului vaginal.
0
22-05-2014, ora 20:27
Cristinaravi
Nu este medic/terapeut
Cristinaravi
doamna doctor cosmina, dumneavoastra ce credeti in legetura cu tratamentul? este ok? duphaston iau din ziua 15-25, dar am cm regulat de 30.31 de zile...imi doresc enorm un colip sh as vrea parerea dumneavoastra in legatura cu subiectul ovare polichistice sh boala pelvina pt care am luat tratamentul de mai sus mentionat...va rog din suflet sa ma ajutati cu informtiile pe care le detineti...multumesc anticipat
0
22-01-2015, ora 13:28
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Tratamentul de 3 luni este cel cu Myosun.Duphaston se administreaza numai timp de 10 zile din luna, respectiv zilele 16-25.
0
01-03-2015, ora 22:27
Nadina R
Nu este medic/terapeut
Nadina R
Buna! Am fost diagnosticata cu ovar micropolichistic in urma cu 2 saptamani. Doctorul mi-a recomaandat un tratament cu anticonceptionale dar, nu vreau sa iau, vreau sa raman insarcinata. Am incercat sa raman insarcinata si nu am reusit, avand un ciclu dereglat. Momentan iau Donavital de la un plafar si am citit pe internet despre clomifen...am cumparat si as vrea sa iau. Ce ma sfatuiti? Mai adaug ca alti 2 medici nu mi-au pus acest diagnostic si mi-au spus ca dupa o nastere se va regla ciclul...dar cum raman insarcinata cu acest ciclu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: