tratament pentru ingrasat

21-01-2010
merynicolas
Nu este medic/terapeut
merynicolas
am 1, 72 m si 48 kg, am 17 ani, indiferent ce si cat mananc nu iau deloc in greutate va rog sa-mi recomandati un tratament
2 comentarii
0
21-01-2010, ora 22:54
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Bună seara,

Consultaţi un medic internist sau un medic homeopat. După câteva teste serologice specifice sau după o anamneză detaliată + examinare corporală, veţi primi tratamentul adecvat. Aveţi nevoie de un astfel de consult, pentru a exclude/depista prezenţa unui sindrom hipoanabolic sau a oricărei alte condiţii medicale care afectează absorbţia nutrienţilor şi metabolismul.

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică;)
P.S. Spirulina administrată imediat după masă aduce un aport substanţial de nutrienţi (vitamine, minerale, aminoacizi, fibre, fitonutruenţi, etc.) care pot mări greutatea corporală. 2 comprimate de 4 ori pe zi sau 3 comprimate de 3 ori pe zi. Cura poate să dureze maximum 90 de zile, urmată de alte 20 de zile de pauză, dupa care cura se poate relua. Consultaţi medicul!

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
| NIHIL SINE DEO - Nimic fără DUMNEZEU! |
→ Homo proponit, sed DEUS disponit - Omul propune, DUMNEZEU dispune!
Mediul tratează, DUMNEZEU vindecă! ←
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
0
11-02-2010, ora 21:09
merynicolas
Nu este medic/terapeut
merynicolas
multumesc mult.o sa incerc spirulina mai intai
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.