tratament post conizatie

18-02-2013
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Buna ziua,
Am facut o conizatie acum 3zile asta in urma unui Erad care din pacate a iesit cu limite in leziune, si post operator am primit un antibiotic, un antiinflamator si spalaturi vaginale.

Intrebarea mea este, sunt indicate spalaturile acestea dupa conizatie? sau ar fimai indicate ovule?
Mentionez ca am si o usoara sangerare si nu stiu daca este normal pentru ca in prima zi nu am avut nimik.

Astept un raspuns deoarece nu stiu ce sa fac in privinta spalaturilor vaginale.
Multumesc.
10 comentarii
0
25-02-2013, ora 11:45
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua!
Spalaturile vaginale dupa conizatie se pot face numai dupa prima menstruatie, dar corect ar fi sa consultati medicul operator, care sa va recomande cea mai potrivita metoda locala
O zi excelenta!
0
02-04-2013, ora 17:00
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
Roxana spune-mi si mie te rog unde ai facut conizatia cu ce medic si cit tea costat? Eu tot trebuie sa fac si nustiu unde la stat sau la particular. Multumesc
0
03-04-2013, ora 09:45
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Conizatia am facut-o la Spitalul Militar Bucuresti, la fel ca si erad-ul.
Sunt foarte multumita.

Biopsia in schimb am facut-o la particular.

Sanatate.
0
03-04-2013, ora 09:48
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Scuze nu ti-am raspuns cu ce medic. M-a operat dr.Parvulescu, e un medic tanar dar face toti banii, sincer.
Sunt foarte bine acum si ce m-a multumit cel mai tare a fost faptul ca a stiut sa ia decizia potrivita la momntul potrivit.

Nu stiu cat costa o asemenea procedura, eu am o alta relatie cu medicul respectiv, ne cunoastem oarecum si nu stoiu sa-ti spun cat se plateste de fapt.

Numai bine.
0
03-04-2013, ora 09:48
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
Mersi de raspuns, , , , ai fost internata? ce analize ai mai facut, de singe, , ecografii ceva, ??
0
03-04-2013, ora 09:49
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Da pentru conizatie am fost internata 2zile am primit si medical si cel putin o sapt de repaus, dar la erad nu am plecat in aceeasi zi.
0
03-04-2013, ora 09:51
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Ca si analize nu am facut in spital, dar aveam deja 3 Papanicolau facute, 3colposcopii si mi-au facut un EKG la spital.
0
03-04-2013, ora 09:55
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
Mersi eu te intreb ca nu am cu cine discuta pe aceasta tema si ma intereseaza ca sa stiu la ce bani sa ma incadrez.

Mie mia recomandat sa fac la filantropia la doct.Peltecu, , , , , stiii ceva de el?? Eu nu sunt din Bucuresti si caut pareri.. Cum tia iesit Biopsia?Acum esti bine
0
03-04-2013, ora 17:37
roxanaionita83
Nu este medic/terapeut
roxanaionita83
Biopsia a iesit OK acum.
Este in tesut sanatos.Am avut o displazie usoara de fapt, dar tot era o rana si trebuia rezolvata.
totul e super simplu dar nu mai amana.E foarte important sa le faci la timp sa nu ajungi mai nasol, sincer la cate femei distruse am vazut acolo, consider ca ce am avut eu a fost super simplu.

Cred ca e vorba de dr Pelteu.Sincer nu stiu nimik de Filantropia, mai ales pe subiectul asta.
Eu n-am fost decat la Municipal la DR BRANESCU, si la Militar cum ti-am scris deja.

Mai vb
0
03-04-2013, ora 20:20
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
M-am decis sa ma duc vineri la Filantropia la Peltecu sa vad ce fac si cind ma programeaza. Mi-e groaza de cit tre sa astept pina te baga in seama ca mai intii isi face cezarienele si alte chestii de prin spital si apoi mai vine si pe la cei care stau si asteapta la usa.

Sincer la banii care se da pt o conizatie 1000 ron mai degraba m-asi duce la un particular, , platesc si esti tratat ca om, nu ca in spitalele de stat. Mi s-a recomandat acest spital fiindca au un anatomo-patolog ffff bun cica o doamna Ionescu, este f buna.
In fine deoarece nustiu niciun particular sigur, ma duc unde ma trimis doctorul meu. Abia astept sa scap de acest cosmar.

Multumesc pt raspuns, , , , , sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.