Tratament rapid dacă ai luat mai multe pastile deodată, paracetamol

25-09-2018
Andra deea
Nu este medic/terapeut
Andra deea
Buna ziua!Am o intrebare dar nu e cazul meu.
O persoana pe care o cunosc a luat mai multe pastile de paracetamol deodată dintr-un anumit motiv.Dupa o ora-doua de la ingerarea pastilelor a mers la spital, i s-au făcut analize dar nu i-a spus medicului ca a luat pastile.I s-au făcut analize și i-au administrat o perfuzie apoi când au venit rezultatele amalizelor au ieșit bune doar sa ia ceva pt anemie.Faptul e ca trebuia spus la medic ca a luat mai multe pastile deodată de paracetamol(vreo 10 cred)? Ori la analize nu se stia de acest fapt și nu sa putut consulta adecvat?
Acum dacă ma puteți ajuta cu o solutie pt aceasta problema pentru a nu fi in pericol persoana respectiva.
mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Concentrațiile crescute de paracetamol din urină la bărbați au fost asociate cu infertilitatea
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Medicamentele analgezice ar putea reduce nivelul de empatie
  • Utilizarea paracetamolului în sarcină a fost asociată cu apariția ADHD
  • Supradozarea paracetamolului este frecventă în special în sezonul răcelilor/gripei
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.