Tratament uro-vaxom | Forumul Medical ROmedic

Tratament uro-vaxom

19-04-2023
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Bună

In urma multor infecții urinare, la recomandarea medicului urolog, am început un tratament cu acest uro vaxom
Întrebarea mea este... Poate accest vaccin în prima partea a zilei în mod special (dar nu mereu și nu la aceeași intensitate) sa genereze simptome asemănătoare infecțiilor urinare?
Durere la nivelul vezicii, un fel de inflamatie și senzație de arsură în vezica inclusiv în uretra?
E o stare care ma tine în alertă pentru ca nu știu dacă sunt doar efecte adverse sau în orice moment poate debuta o noua infecție.

Mulțumesc
1 comentarii
0
29-04-2023, ora 10:42
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Daca ati suportat mai multe infectii urinare sau ati fost tratat de infectii recidivante...simptomele descrise nu neaparat sunt o reatie la tratament - deobicei UROVAXOMUL nu are efecte adverse si reactii alergice..
Probabil ar fi bine sa mai repetati citeva uroculturi si analize generale de urina matinale (sediment urinar).
SI INCA CEVA FOARTE IMPORTANT !
ATUNCI CIND INFECTIA RECIDIVEAZA DIN NOU SI DIN NOU - ESTE IMPORTANT SA INTELEGEM CA POSIBIL IN ORGANISM ESTE UN FOCAR PRIMAR INFECTIOS CARE NU A FOST DEPISTAT SI TRATAT : tonsilita, bronsita, sinusita, carie dentara..etc

Succese si multa sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.