Tratarea bubitelor de la caldura!

09-07-2009
NoDreams
Nu este medic/terapeut
NoDreams
acuma o saptamana si ceva mi-au aparut niste bubitze putin mai mari decat cosuri parca as fi ciupit de o insecta ceva si arata putin inflamate de culoarea rosie ele au aparut pe coapse acolo pe unde trece elasticul de la chilot.Din cate m-am interesat mi sa spus ca au aparut din cauza caldurii ceea ce pana acuma nu mi-au aparut nicodata nu aveam probleme de genu asta la caldura. fac dush pe zi de cate ori este nevoie dar dar spre mirarea mea ele nu dau nici un semn sa dispara mai rau e ca mi-au aparut si cateva la baza penisului si pe testicole si in zona enghinala.Imi poate spune cineva cum sa fac sa dispara daca exista un remediu ceva niste creme, solutii...?
4 comentarii
0
11-07-2009, ora 08:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Foloseste chilot numai din bumbac, nu prea stramti si unge-te de doua ori pe zi cu Nidoflor.
0
12-07-2009, ora 10:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca te pisca un purice !
0
16-07-2009, ora 19:52
NoDreams
Nu este medic/terapeut
NoDreams
intr-adevar poate sa fie si piscatura..dar problema e ca mi-au aparut si pe fund de fapt acolo au aparut prima oara in zona cea mai solicitata atunci cand stau in sezuta si mi-au aparut si intre fese in zona superiara lor.ele imi dau cateodata star de mancarime si daca le scarpin se umnla ca sa zic asa.e jenant ca noapte nu pot sa dorm ca ma mananca. De cateva zile le dau cu Baneocin Unguent si pot spune ca cele de pe coapse si in zona penisului au inceput sa se dispara usor cate usor nu mai arata cum aratau inainte dar la fese nici un remediu chiar mi-au mai aparut asa cum v-am spus.. si am omis sa va zis ca am si par pe fese si transpir rpd in zona aceea.astept sa ma lamuriti de ce in zona aceea nu dispar... sau ce trebuie sa fac sa dispara
0
19-07-2009, ora 17:41
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Baneocinul nu este indicat pentru piscatura de insecta! Incercati Diprogenta sau Fucicort crema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •