Trecutul meu

19-12-2021
Claudiaa98
Nu este medic/terapeut
Claudiaa98
Buna seara! La gradinita am fost sufocata sub saltele de colegi, SAREAU pe mine si era sa mor din cauza lipsei de aer. De atunci, am probleme cu inghititul. Este posibil ca asta sa fie cauza organică sau sa fi fost un atac de panică?
8 comentarii
0
19-12-2021, ora 18:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
A fost atac de panica.
0
19-12-2021, ora 19:04
Claudiaa98
Nu este medic/terapeut
Claudiaa98
Dar nu mai puteam sa respir deloc in piept si vedeam in ceață. Daca mai stateau cateva secunde sufocata sub saltea, muream pentru ca sareau pe mine, ei fiind copii.
0
19-12-2021, ora 19:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
A fost acum 20 de ani. Incercati sa va detasati. Faceti lucrurile care va plac.
0
19-12-2021, ora 19:14
Claudiaa98
Nu este medic/terapeut
Claudiaa98
INTELEGETI CA EU NU POT SA INGHIT NICI ACUM DE ATUNCI?? SIGUR A FOST ATAC DE PANICA?
0
19-12-2021, ora 19:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. tranzt baritat esofagian..se face la Radiologie. arata cum trece acea solutie alba prin esofag
2 endoscopie la gastrologie... arata si mai multe probleme de pe esofag si stomac
3 in rest... e corect sa intelegi ca OMUL.. inghite la fiecare 10..15 secunde saliva si asta implica sa fie un faringe sanatos, hidratat, , , , ,
daca gatul este uscat.iritat de alimente acre, acide, citrice, acidulate. NU luneca corect la inghitit si da senzatia de probleme
INcepeti cu un regim corect alimentar ..cat mai uleios.. fara acele alimente care am zis..
si dupa sarbatori, , , faceti acele investiagtii de mai sus
0
19-12-2021, ora 19:32
Claudiaa98
Nu este medic/terapeut
Claudiaa98
Am facut investigatiile si nu este nimic organic in afara de REFLUX care este de la ANXIETATE din ce mi s-a zis. Este posibil sa am probleme psihice? Eu mananc si multe dulciuri, sa le exclud si pe acestea?
0
19-12-2021, ora 20:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dulciurile au logica lor
Se consuma dimineața după micuk dejun
Și ceaiul de la 17.00 cu dukciuri
Atat.
Seaea după cina nu se consuma fructe și dukciuri niciodata
Orice gresala în alimentație seara
Duce la reflux în somn. Acidul gastric arde gatul.. Și nu o sa te vindeci niciodată.
Și mai Interesant. este ca și Anxietatea are o explicație simpla. Alimentația greșită. Duce la o calitate proasta a sangelui. Creerul care nu este alimentat di hidratat corect. Gândește prost..
0
19-12-2021, ora 20:21
Claudiaa98
Nu este medic/terapeut
Claudiaa98
Va multumesc si Sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.