tremurat la copil de 1 an si 10 luni

16-11-2013
dirjoanca bianca
Nu este medic/terapeut
dirjoanca bianca
buna ziua, fetita mea are 1 an si 10 luni, am intarcat-o acum o saptamana dar de ieri am observat ca e f agitata, plange, si prin somn, nu doarme decat in brate.de astazi a inceput sa refuze mancarea, cere sa o adorm si are din cand in cand un tremurat in tot corpul.febra nu are
2 comentarii
0
16-11-2013, ora 17:46
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
Faptul ca ati intarcat-o recent constituie un factor de stres pentru fetita, ceea ce a condus la stari de agitatie atat in perioadele de veghe cat si in timpul somnului. Manifestarile din ultimele 24 ore sugereaza o tulburare anxioasa.
Ati precizat ca refuza mancarea dar lichide consuma? Trebuie sa fiti atenta sa nu se instaleze deshidratarea. Daca simptomele persista solicitati medicul de familie sa consulte copilul.
0
16-11-2013, ora 23:26
dirjoanca bianca
Nu este medic/terapeut
dirjoanca bianca
multumesc pentru raspuns...da lichide consuma si a mancat putin inainte de culcare...luni mergem la doctor indiferent de starea ei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: