trusa implant de inchiriat?

10-04-2010
ioanaandreea
Nu este medic/terapeut
ioanaandreea
salutare tuturor.sunt noua pe site asa ca va multumesc de pe acum pt intelegere.si acum subiectul:un amic de-al meu are probleme cu dintii, a facut extractiile(curatarea)si medicul i-a vb despre implanturi, mai exact despre Implantium.eu fiind asistenta la stomatologie, desi nu am f mare experienta, i-am recomandat Megagen, care se foloseste si unde lucrez eu(cabinet privat, medic chirurg cu experienta), insa medicul care il va opera nu are trusa de megagen, de aceea i-a vb despre Implantium.ce pot face (eu pt el )in situatia asta?cum sunt implanturile Implantium?multumesc frumos
1 comentarii
0
22-03-2023, ora 23:32
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Bună ziua,

implanturile Implantium sunt fabricate de compania Dentium, care este un producator de top de produse dentare. Implanturile Implantium sunt fabricate din titan de calitate superioara si au o forma speciala pentru a imbunatati procesul de oseointegrare cu osul natural al pacientului. Aceste implanturi sunt concepute pentru a fi usor de inserat si au o crestere rapida a tesutului osos, ceea ce le face o alegere populara pentru pacientii care au nevoie de un implant dentar.

In general, implanturile Implantium sunt considerate fiabile si durabile, iar studiile clinice au aratat ca acestea au o rata de succes foarte mare. Totusi, ca si in cazul oricarei proceduri dentare, succesul implanturilor Implantium poate depinde de calitatea osului pacientului si de respectarea recomandarilor medicului privind ingrijirea si igiena orala dupa procedura.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs sau apropiaților dvs, pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:

Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog

Zâmbim împreună
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul