Tulburari de defecatie

26-04-2016
adela134
Nu este medic/terapeut
adela134
Buna ziua. Am o problema destul de grava care a început din luna noiembrie, am început sa am scaune mult prea solide in consistenta, ori asta, ori am impresia ca mi s a ingustat intestinul pentru ca la fiecare scaun simt o senzație de zgârietură puternica, implicit extrem de dureroasa. Nu sunt in țară, iar medicul de aici (fara nicio examinare) a decis sa ma trateze pentru hemoroizi. Asta a fost in decembrie, mi s a prescris unguent si supozitoare, Uniroid si Proctosedyl, si laxativ Movicol. Nimic nu a funcționat. Am mers iarăși la medic care mi a prescris același tratament pentru inca o luna. N a rezolvat nimic. Intre timp am episoade foarte chinuitoare... am ajuns sa fiu terifiata când merg la baie, acum mi am cumpărat Dulcolax, tablete. Mi-e teama sa nu fi înrăutățit problema. Aștept sa merg la un control pe 4 mai, dar pana atunci ce as mai putea folosi sa mi amelioreze cumva durerile? Menționez ca in luna iulie am avut o nastere pe cale naturala, daca are legătură..
Ma puteți ajuta cu un sfat va rog? Va mulțumesc!!
1 comentarii
0
27-04-2016, ora 10:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti vreun fel de tratament in afara celor mentionate ?
A efectuat un medic proctolog examenul clinic si a constatat ca aveti hemoroizi ?
Aveti hemoroizi externi sau sangerare la scaun ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici