Tuse până să vărs

06-11-2018
PompiliuAdr
Nu este medic/terapeut
PompiliuAdr
Bună ziua.De aproximativ o lună, tușesc.Vreau să menționez că nu sunt fumător.Nu știu de unde a apărut această tuse.
Prima săptămână tuseam ușor, și de multe ori mă trezeam dimineața cu o durere în zona pieptului.
După ce mă ridicam, nu mai durea.Apoi după puțin timp, începusem să tușesc puțin mai tare, și defiecare dată aveam flecme.
M-am dus la medic, a zis că nu am nicio problemă la plâmâni și e doar o răceală.Mi-a dat niște pastile cu numele Sumetrolim (2 pastile la 12 ore), și niște pastiluțe mici de anti alergie (nu știu de ce mi le-a dat, nu sunt alergic la nimic)
Am luat acele pastile timp de 3 zile, dar după aceea începuse să mă doară stomacul când tușeam.Nu am mai luat 2 pastile și am luat doar una.Durerea trecuse de stomac.Dar apăruse altă problemă.Simțeam că mi se oprea respirația când tușeam prea tare și mă înecam.Am luat niște pastiluțe de gât.Nu mă mai durea nici stomacul, nu mai simt că mi se oprește respirația.
Dar acum defiecare dată când mănânc ceva, nu vărs tot (vomit), vărs câte puțin (cu flecme)
Și m-am dus, mi-am luat un sirop (nu știu cum se cheamă, nu-l am la mine), și tusea nu mai e așa tare.Însă tot vărs și tușesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  •