Tusesc de 2 luni foate tare !!!!!

06-03-2016
Tanasescu Petre
Nu este medic/terapeut
Tanasescu Petre
Buna ziua, am avut o mica raceala la plamani acum 2 luni, am fost la doctor de plamani, m-a consultat si mi-a dat antibiotice timp de 10 zile, insa tusea nu mi-a trecut..am fost din nou la doctor si mi-a spus ca inca mai sunt putin racit, dupa care mi-a dat alt antibiotic timp de 5 zile, dar tusea tot asa a ramas.Am incercat si cu retete naturiste dar tot nu imi trece tusea (este tuse neproductiva si se aude foarte tare).Mentionez ca nu transpir, nu am febra nu ma simt obosit.Ce trebuie sa fac ?Este ceva grav? Multumesc din suflet.
5 comentarii
0
06-03-2016, ora 22:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa citesti ce am scris pe forum despre faringite, provocate de refluxul gastro-esofagian si alimentatie incorecta
0
08-03-2016, ora 12:28
Tanasescu Petre
Nu este medic/terapeut
Tanasescu Petre
Am citit, dar un sfat mai clar din partea Dumneavoastra, daca se poate, care ai fii ?Multumesc
0
08-03-2016, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci conult la ORL.. dupa la Gastrologie
si atunci o sa stii ce tratezi
excluzi complet din alimentatie tot ce este acru, acidulat, citric, otet, lamai...s.a
0
28-03-2021, ora 08:53
MoldovanR
Nu este medic/terapeut
MoldovanR
Buna ziua!Am si eu o intrebare am fost racita putin am luat zinnat si stodal si acum am o tuse productiva destul de deranjanta mai ales dimineata alte simptome sau dureri nu am.Mentionez ca sunt si fumatoare.Cum as putea scapa de tuse?Multumesc
0
23-04-2021, ora 20:25
Craiovean
Nu este medic/terapeut
Craiovean
Am citit tot topicul acesta și cel despre refluxul gastroesofagian.
Dl doctor, după ce am încercat o grămada de “leacuri” de sinteza pentru reflux și gastrita, am trecut pe Reglacid și in momentul acesta ma simt foarte bine, nu ma mai ustura stomacul și nu mai am nici refluxul acid, am doar o tuse productiva, iar ceea ce elimin este foarte bine delimitat, ca o mărgelușa și transparent.
Întrebarea mea este cât timp poți lua Reglacid fără pauza, 3 luni, 6 sau un an, iar dacă trebuie sa faci pauza cât e aceasta?
Va mulțumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: