Uitarea | Forumul Medical ROmedic

Uitarea

28-08-2010
elena7
Nu este medic/terapeut
elena7
Buna ! Acum doua luni am uitat sa iau 2 pilule consecutive, pe care le-am luat in a 3-a zi, la 9 ore dupa ce trebuia sa o iau pe a doua. Fiind in a treia saptamana si neavand un prospect la mine nu am luat si alte masuri suplimentare, iar contacte am avut abia in a 7 zi. Dupa ce am terminat folia, am facut pauza respectiva, am avut menstruatie, iar in urmatoarele 21 de zile am luat pastilele normal. Problema este ca dupa ce am terminat si aceasta folie, nu am menstruatie, asta dupa 4 zile. E posibil sa fiu insarcinata?
2 comentarii
0
28-08-2010, ora 10:41
elena7
Nu este medic/terapeut
elena7
Am uitat sa mentionez ca iau Yasmin.
0
28-08-2010, ora 11:00
lylylec
Nu este medic/terapeut
lylylec
nu ai cum sa fi insarcinata, este o mica probabilitate.mie imi vine menstar mereu in a patra a cincea zi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce nu avem amintiri din primii 3 ani de viață?
  • GreÈ™eli în utilizarea pilulelor anticoncepÈ›ionale
  • E normal să uiÈ›i ce ai făcut ieri?
  • Lapsus - ce este, de ce apare È™i ce poate însemna
  • Când uitarea devine patologică?
  • Combinarea a două strategii de învățare reprezintă cheia succesului pentru reÈ›inerea mai uÈ™oară a informaÈ›iilor
  •