Uitat Logest!
Buna ziua! As avea si eu o intrebare...Sunt la al 3 blister de logest si in a 6 zi am uitat sa iau pastila. Am luat o cand mi am amintit, dar cu o zi inainte am avut contact sexual neprotejat. Exista sanase sa fiu insarcinata si ce ar trebui sa fac?
4 comentarii
Nu faci nimic. Iei pilulele in continuare, te protejezi 7 zile printr-o alta metoda contraceptiva de bariera- prezervativ- ori absitenta, si speri sa nu fi ramas gavida.
Sa nu iei pilula de a doua zi, iti va face ravagii in organism tinand cont ca tu deja iti adminsitrezi pilule contraceptive, plus ca nu e sigur ca ramai gravida.
De asemenea asteapta-te la spotting in urmatoarele zile.
Sa nu iei pilula de a doua zi, iti va face ravagii in organism tinand cont ca tu deja iti adminsitrezi pilule contraceptive, plus ca nu e sigur ca ramai gravida.
De asemenea asteapta-te la spotting in urmatoarele zile.
abstinenta*
Imi cer scuze pentru eventualele erori de tastare..
Imi cer scuze pentru eventualele erori de tastare..
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon