Uitat Logest!

10-10-2013
Eliza588
Nu este medic/terapeut
Eliza588
Buna ziua! As avea si eu o intrebare...Sunt la al 3 blister de logest si in a 6 zi am uitat sa iau pastila. Am luat o cand mi am amintit, dar cu o zi inainte am avut contact sexual neprotejat. Exista sanase sa fiu insarcinata si ce ar trebui sa fac?
4 comentarii
0
11-10-2013, ora 12:45
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu faci nimic. Iei pilulele in continuare, te protejezi 7 zile printr-o alta metoda contraceptiva de bariera- prezervativ- ori absitenta, si speri sa nu fi ramas gavida.
Sa nu iei pilula de a doua zi, iti va face ravagii in organism tinand cont ca tu deja iti adminsitrezi pilule contraceptive, plus ca nu e sigur ca ramai gravida.

De asemenea asteapta-te la spotting in urmatoarele zile.
0
11-10-2013, ora 14:14
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
administrezi*
0
11-10-2013, ora 14:36
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
abstinenta*
Imi cer scuze pentru eventualele erori de tastare..
0
11-10-2013, ora 16:23
Eliza588
Nu este medic/terapeut
Eliza588
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns