Ulcer si problema cu bila nedumerire tratament

04-08-2018
mihai_sector3
Nu este medic/terapeut
mihai_sector3
salut, am probleme cu stomacul ulcer-duodenal si acuma iau medicamente(la recomandarea doctorului) pentru oprirea aciditati:nolpaza si ibutin deci pt.a opri aqciditatea si logic a se regenera stomacul.
Dar in acelasi timp la cabinetul gastroenterologie am facut si ecografie si mi-a gasit si cu bila-dischinezie, problema este in felul urmator de ce mi-a spus sa iau in acelasi timp si bileclar care contine:rozmarin, menta si piper daca eu trebuie sa ma fac bine prima oara cu gastrita si apoi logic cu bila fiindca cum vedeti bileclear contine menta si piper?!care oricine stie este contraindicat in afectiune ale stomacului...
3 comentarii
1
05-08-2018, ora 11:32
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Piperul e contraindicat in afectiuni ale stomacului.
0
05-08-2018, ora 16:12
mihai_sector3
Nu este medic/terapeut
mihai_sector3
Va multumesc pt.raspuns, va rog sa ma lamuriti asupra unui aspect:
momentan iau:nolpaza 40mg si iubutin timp de 30 de zile(1 cmp.din fiecare) dimineata cu 30 de minute inainte de masa ambele luate in acelasi timp.
simptomele si durerea de stomac mi-au disparut deci este inspre bine...
Insa observ ceva negativ cu miscarea, deci daca ma misc pur si simplu o plimbare fara a cara greutati am probleme cu spatele durere musculara, inetercostala ceva de genul pana sa nu am acest ulcer nu aveam aceste simtome, sa nu cumva sa-mi fi afectat si esofagul( si de acolo sa fie), chestia este daca stau nemiscat intins dar nu pe spate ci intr-o parte aceste dureri dispar la fel si cand ma trezesc dimineata nu le am dar dupa 2 ore reapar are legatura cu:gastrita sau esofagul sau poate o mialgie?
1
06-08-2018, ora 08:22
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Din descrierea pe care o faceti, nu pare a fi de cauza digestiva. Consultati un medic neurolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: