Ulcior de 2 saptamani

16-06-2013
BogdanFlorin
Nu este medic/terapeut
BogdanFlorin
De 2 saptamani mi-a aparut un ulcior pe pleaoapa inferioara la ochiul drept, am fost la medicul de familie care mi-a confirmat ca este ulcior. Am folosit Tobradex timp de 5 zile de 2 ori pe zi, ochiul nu mai ma doare insa pleoapa este putin umflata iar ulciorul inca este.. desi se vede foarte greu!
Ce sa fac? In cat timp dispare complet?!
1 comentarii
0
16-06-2013, ora 12:32
inna..
Nu este medic/terapeut
inna..
fetita mea de 2 ani a cazut din pat si a fost diagnosticata cu fractura de clavicula cu deplasare medie 1/3, in seara in care am ajuns la urgenta medicul de garda i-a aplicat o fasa pt a-i imobiliza bratul, insa nu inteleg de ce nu i-a tras umarul pt a-i aseza osul deoare se putea, ulterior am mers la alt medic ortoped dar fiindca trecusera trei zile de la accident nici acesta nu a mai putut sa-i aseze osul, spunand ca trebuia facuta in seara cu pricina, acesta i-a aplicat un bandaj din jurul umerilor pentru a-i i se aseza osul si trei sapt cu acest bandaj urmand a merge la control, mentionez ca si cand am nascut-o a avut fractua de clavicula tot la acea mana. vreau sa stiu daca se va vindeca complet, daca i se va forma calcicul si daca exista sansa sa ii cedeze clavicula usor in viitor la un alt accident.
ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: