ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

umflatura in interiorul vaginului

22-10-2010
Bmd
Nu este medic/terapeut
Bmd
de curand am observat ca-n interiorul vaginului am o umflatura de marimea falangei degetului mare [ de la mana], tin sa mentionez ca este de corma circulara si usor "infundata" in partea superioara si ca ma doare cand apas. ce este? e grav? multumesc anticipat!
4 comentarii
0
23-10-2010, ora 09:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Varianta cea mai probabila ar fi cea a unei varicozităţi. Nu trebuie pierdute din vedere nici alte variante, cum ar fi un chist sau o bartholinită (dacă e chiar la deschidere), nici una dintre acestea nefiind grave, ceea ce nu înseamnă că nu ar fi necesar un tratament. Programaţi o vizită la medicul dv.
0
31-10-2010, ora 00:26
Bmd
Nu este medic/terapeut
Bmd
si ca si tratament ce-ar fi recomandat?
0
19-04-2011, ora 14:04
mady02
Nu este medic/terapeut
mady02
buna ziua.am si eu o problema.de o saptamana simt o umflatura in interiorul vaginului pe partea dreapta.dureri nu pot sa spun ca am foarte mari..pur si simplu simt o usoara durere tot pe partea dreapta jos.acea umflatura are o forma rotunda, e tare..foarte bine delimitata.cand am avut ultimul contact cu sotul meu m-a durut putin acolo inauntru..ca o intepatura mai puternica..dupa contact nu am mai simtit dureri!maine am programare la ginecolog..dar sunt foarte nelinistita..va rog sa-mi raspundeti..ce poate fi?e ceva grav?
0
31-03-2021, ora 19:09
Chichi2
Nu este medic/terapeut
Chichi2
Ați aflat ce este? Și eu am la fel
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.