un spooting poate intarzia menstruatia?

27-05-2016
tomaioana
Nu este medic/terapeut
tomaioana
Buna ziua, iau pastile ac stodett de 6luni, iar luna asta nu am luat pastila 12 deoarece mia cazut in chiuveta in canalizare si am luato pe cea dea 13 a doua zi la ora 23 cum le luam de obicei, dupa 2zile am avut un spooting cu dureri la ca ciclu inclusiv cheaguri de sange mici care a tinu 4-5 zile am cintinuat pastilele pe care leam si terminat vineri seara iar duminica la pranz am avut un contact sexual neprotejat dar fara sa isi dea drumul in mine, luni seara trebuia sa imi vina ciclul si azi e vineri si inca nu a venit, e posibil sa fiu insarcinata sau din cauza spooting-ului sa imi intarzie ciclul deoarece nu am nicio simptoma de sarcina si nici de ciclu, va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns urgent
1 comentarii
0
28-05-2016, ora 01:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ac produc avorturi timpurii. Posibil sa nu fi fost spotting, ci un avort timpuriu. Folositi prezervativ. Ac au mari efecte secundare. Raman stocate in ficat si produc boli chiar dupa ce v-ati lasat de ele.
Spottingul nu intarzie menstra.
Vizita la ginecolog, ecografie transvaginala daca e cazul. E in jur de 100 lei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anomalii ale ciclului menstrual - diagnostic, tratament și sfaturi utile
  •