ureche infundata de aproape 2 saptamani

12-04-2008
Predator
Nu este medic/terapeut
Predator
Buna ziua, de aproximativ 2 saptamani am o raceala foarte rea, iar de 4 zile mi s-a infundat urechea, am o senzatie ca si atunci cand inoti cu capul sub apa si nu-ti mai iese apa afara din ureche, ce as putea face?
4 comentarii
0
13-04-2008, ora 00:00
spervasi
Nu este medic/terapeut
spervasi
Buna! cu aceiasi problema ma confrunt si eu, desi urmez tratament, am fost si la medic urechea continua sa se infunde si dupa cateva ore se desfunda pentru ca in ziua urmatoare sa o iau de la capat. Tu cum ai reusit sa-ti revii?
0
19-04-2008, ora 00:00
Predator
Nu este medic/terapeut
Predator
Am fost la orl, si am avut un dop de ceara, m-a curatzat cu apa, dar tot asa infundata era, acuma parca nu mai e asa, oricum mi-a prescris niste picaturi pt. nas de 4 ori pe zi
0
20-04-2008, ora 00:00
spervasi
Nu este medic/terapeut
spervasi
Sunt mult mai bine, din fericire:) urechea nu mai deloc infundata, insa n-am scapat fara sa merg la medic a doua oara. Mi-a spus c-am avut o disfunctie la nivelul trompei lui Eustache, sper c-am scris bine. Am urmat tratamentul in continuare si acum sunt ok, doar cand inghit aud un zgomot. Multa sanatate tuturor!
0
03-06-2008, ora 00:00
roxana1977
Nu este medic/terapeut
roxana1977
Buna ziua, de aproximativ 2 luni ma dor urechile in interior si nu mai aud bine, am fost la control, mi-au scos doapele, si dupa 2 zile durerea a revenit.Simt si un piuit in ureche.Mentionez faptul ca vorbesc foarte mult la telefonul mobil.
Va rog daca puteti sa-mi spuneti ce control sa fac.
Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •