Ureche infundata si tiuit incontinu

29-01-2021
Dumitru 81
Nu este medic/terapeut
Dumitru 81
Buna ziua de 5 luni am urehea dreapta infundata si un tiuit continu am luat prednison 5 4 3 2 1 eritromicina si zinat si mi s-au unflat si ganglioni laterali si pe linga asta am o sputa dimineata din nas amestecata ci singe si viscoasa va multumesc
4 comentarii
0
29-01-2021, ora 09:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Varsta. inaltimea, KG tensiunea arteriala ?
rezultatul de la consult ORL.. ce a vazut in ureche. cum arata audiograma si timpanograma?
Radiografie SAF sau CT la sinusuri?
0
29-01-2021, ora 10:45
Dumitru 81
Nu este medic/terapeut
Dumitru 81
Virsta 39 audiograma auzul scazut cu 40%100 urechea este curata alte controale na am facut dar am ceva masele foarte cariate multumesc
1
29-01-2021, ora 11:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerea e de la dantura si ganglionii tot de la infectii dentare.
ameteala si scaderea auzului are o cauza.. la distanta... Aimentatia incorecta, hidratyarea insuficienta, problemele intestinale.. care impreuna duc la un sange de proasta calitate si circulatie proasta cerebrala
0
30-01-2021, ora 14:33
Dumitru 81
Nu este medic/terapeut
Dumitru 81
Va multumesc pentru timpul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Australia. Unul din patru adulți suferă de tinitus, o tulburare ce determină un „țiuit în urechi”
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •