urgent! :-s pot ramane insarcinata??

07-11-2010
danielutza18
Nu este medic/terapeut
danielutza18
buna seara.Am o nelamurire...si as vrea sa aflu cat mai repede un raspuns.Eu si prietenul meu am avut relatii sexuale...eu eram in a 13-a zi a ciclului menstrual...(care imi e neregulat, insa de obicei dureaza in jur de 30-32 de zile, iar menstruatia in jur de 5-6 zile).Nu stiu daca am pus corect prezervativul.Pot sa raman insarcinata daca nu am pus bine prezervativul?(nu sa spart...sau...se poate sparge, si sa aiba doar o gaurica mica?:-s)..trebuie sa iau pastila de a 2a zi?va rog sa imi raspundeti cat de repde.si..va multumesc anticipat.
8 comentarii
0
08-11-2010, ora 06:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai pus prezervativul care a ramas la locul lui pe toata perioda contactului ? Stai linistita si nu mai fi stresata caci nu ai ramas insarcinata, nu are rost sa mai iei pilula de urgenta...
0
08-11-2010, ora 20:30
danielutza18
Nu este medic/terapeut
danielutza18
prezervativul a ramas la locul lui pe toata perioada contactului.ok, va multumesc mult:*
0
22-11-2010, ora 15:06
special
Nu este medic/terapeut
special
stai linistita ca nu poti sa ramai insarcinata atat de usor, sunt cupluri care se chinuie ani sa ramana ea gravida..asa k stai linistita mai ales daca ati lfolosit prezervativul
0
30-11-2010, ora 18:25
Dyduztu
Nu este medic/terapeut
Dyduztu
Buna ziua !As avea si eu o intrebare, daca prietenul meu ejaculeaza in afara si nu in mine pot ramane insarcinata?Cum as putea sa-l pacalesc sa-si dea drumu in mine, vreau un copil multumesc
0
06-12-2010, ora 14:45
Dyduztu
Nu este medic/terapeut
Dyduztu
imi raspunde si mie cineva?Multumesc
0
27-05-2011, ora 22:49
mikyg
Nu este medic/terapeut
mikyg
si eu am aceeasi problema; daca ai reusit cumva sa il pacalesti, te rog invata-ne si pe noi
0
11-07-2011, ora 11:03
aggdy
Nu este medic/terapeut
aggdy
spunei ca iei anticonceptionale sau alte masuri de prevenire a sarcinii si nu mai este o problema si poate ejacula in tine... dar nu cred ca se procedeaza asa. nu va fi doar copilul tau... ar trebui sa fie o decizie comuna :)
0
10-11-2011, ora 15:16
anonim14
Nu este medic/terapeut
anonim14
acuma 3 saptamani am stimulat un act sexual impreuna cu iubitul meu iar el a ejaculat pe pantalonii mei mai exact pe picior de indata ce am observat am sters repede. pot ramane insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •