Urgenttt - durere si presiune in ovarul stang si o durere a coapsei piciorului stang

22-05-2020
Deny29
Nu este medic/terapeut
Deny29
Bună seara! Am 24 de ani. In luna martie dupa ce am stat in ploaie intr-o zi friguroasa, la cateva zile au apărut unele probleme in zona peliviana/ simteam o presiune, durere in partea ovarului stang si am avut niste scurgeri de sange, impreuna cu o durere si amorteala a piciorului stang. Am administrat un antibiotic. Pe parcursul administrarii, durere a persistat dar nu am mai avut scurgeri de sange. După menstruatie, in luna aprilie am ramas doar cu scurgerile de sânge, in timp ce durerea a disparut.
Acum de 2 sapt nu mai am nici o scurgere de sange, dar presiunea/durerea in zona ovarului stang a aparut. Simt si o durere in zona coapsei, a piciorului stang
Mentionez ca am programare abia in luna iunie la ginecolog.
Am citit fel si fel de cauze si diagnostice pe net.
Ma stresez foarte tare si ma sperie in acelasi timp, pt ca nu știu ce as putea avea. De ce simt durere si presiune in ovarul stang si o durere a coapsei piciorului stang.
Va rog, sa imi spuneți care ar fi cauza/diagnosticul.
Mulțumesc anticipat.
1 comentarii
0
23-05-2020, ora 00:21
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Probabil ati racit si ati făcut o anexita. Dar nu merge asa cu presupuneri de la distanta. Este nevoie urgenta sa faceti o ecografie abdomino-pelvina. Încercati sa ajungeti la alt medic, mai repede.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •