Urinare fara durere, prostatita cronica

31-01-2014
BogdanelP
Nu este medic/terapeut
BogdanelP
Salutare tuturor.Urinez cam la 2-3 h si uneori ma doare prostata dar foarte rar.Urinarea este fara durere dar nu este normala asa de des pt 17 ani, mai ales ca nu beau mai mult de 2 litri de lichide pe zi.Am fost diagnosticat la o clinica in Targu Mures cu prostatita si mi-a fost gasit Streptococul Agalactiae tip B si am luat un tratament cu antibiotice dar nu a avut efect, chiar m-am simtit mai rau si de cateva luni consum ceai pentru afectiuni renale.Stiti vreo solutie pentru a ma vindeca complet?Inainte urinam din 30 in 30 minute.
1 comentarii
0
23-04-2014, ora 14:32
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua.Va recomand Biomicin forte 1 capsula de 3 ori pe zi, la 1 ora dupa masa, timp de 10-14 zile.Dupa o pauza de 2 saptamani cura se poate relua.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Nefrolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.