urinari dese, intrerupte de scurgeri de sange si dureri

21-09-2009
lavii
Nu este medic/terapeut
lavii
Buna ziua! Am 25 de ani si sunt din Sibiu. Am aceasta problema de vreo 2 ani si de fiecare data cand apare, diagnosticul e acelasi: raceala, cistita etc. Acum un an mi s-a spus ca am nisip la rinichi, mai mult la dreptul decat la stangul. Am luat antibiotice si am baut ceaiuri si o perioada a fost bine. Acum 6 luni au reaparut simtomele: urinari dese, incepute normal si intrerupte brusc de picaturi de sange si dureri (usturimi) groaznice. In iulie, 2009 am mers la un control ginecologic, diagnostic: sanatoasa si curata genital! La 3 saptamani dupa acest control am avut aceeasi problema, si am mers sa fac un ecograf abdominal general, diagnostic: nu am nisip la rinichi, doar o simpla raceala, si "ovare micropolichistice.". In acest moment am dureri de spate, in zona rinichilor, urinari dese, am avut si scurgeri de sange, care apar si dispar, in ultima luna cam la 2 saptamani. Va rog sa-mi recomandati unde sa merg, pentru ca m-am saturat sa mi se spuna ca am o simpla raceala, sau ca nu am nimic! Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
21-09-2009, ora 14:41
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Analize ale urinei ati facut?Poate fi vorba si de o infectie urinara!!
0
21-09-2009, ora 19:38
lavii
Nu este medic/terapeut
lavii
Da, am facut anul trecut chiar in acele momente cand aveam dureri si scurgeri de sange si nu am nici o infectie!
0
26-12-2009, ora 13:20
cosmyna
Nu este medic/terapeut
cosmyna
Imi pare rau..eu zic sa incerci sa mergi si la un urolog si la citologie sa vezi totusi.si eu sunt tot din sibiu si am fost peste tot si chiar daca sunt sub tratament tot mai rau imi este.problema e ca mie mi se spune ca nu am nimic.la analize nu iese nimik..concluzia ar fi pe baza nervoasa.dar atatea dureri usturimi.eu m-am izolat pur si simplu din cauza asta..nu stiu poate povestim si iti dau mai multe indicii pe unde am fost sau asa..
o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •