Urme de sange in secretia vaginala

20-07-2014
dorina1984
Nu este medic/terapeut
dorina1984
Buna,
Mi se intampla cam de o vreme sa observ cateodata urme de sange in secretia vaginala dupa contact sexual, dar nu intotdeauna (la primul contact sexual dupa o pauza de 2-3 saptamani). Am fost la ginecolog cam acum o luna si mi-a zis ca totul e ok si ca ne vedem peste un an. Am avut un chist de 5 cm pe ovarul drept si mi a dat Yasmin, acuma a disparut dar am unul pe stangul sub 2 cm.
Nu am alte simptome dar ma nelinisteste urmele astea de sange, nu este o sangerare, e doar un firicel de sange.
Multumesc!
2 comentarii
0
23-07-2014, ora 08:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa efectuati un test Babes Papanicolau pentru a se face diferenta intre o leziune a colului sau o afectiune a ovarelor polichistice.

O zi placuta!
0
27-12-2014, ora 00:49
dorina1984
Nu este medic/terapeut
dorina1984
Buna,

Am fost la medic si am facut un test babes papanicolau, testul a iesit bine, adica normal.
Doamana doctor la care am fost mi a zis ca am o rana pe col de 7 mm si mi a prescris un spermicid (pharmatex ovule), precizez ca iau anticonceptionale, la acest tratament am facut o alergie foarte urata. Am decis sa merg la alt medic pentru o a doua parere. Spre surprinderea mea mi s a zis ca nu am nici o rana ca sunt perfect sanatoasa si ceea ce parea o rana este din cate am inteles eu ceva ce multe femei care nu au nascut inca au si ca seretrage la nastere. Domnul doctor mi a zis ca urmele de sange care apar uneori sunt de la anticonceptionale.
Imi spuneti va rog cine are dreptate?
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •