urologie, nefrologie

25-04-2011
valutza999
Nu este medic/terapeut
valutza999
sant tetraplegic si implicit vezica neurogena cu infectiile urinare care se lipesc de mine, , , , cu ceva timp in urma am inceput sa urinez singe si la sfatul medicului am luat antibiotic.a fost ok o perioada [mi s-a spus ca am avut o imflamatie a vezicii] dar de 2 zile mi s-a intarit un testicul[si umflat] febra 38, frisoane, , , , , CE mi se poate intampla? pe moment iau-AUGMENTIN as dori sa aflu ce analize mai detaliate pot face ? la ex urocultura iese mai mereu E COLI
va rog ajutati- ma, de 3 ani cam cu aste ma confrunt
3 comentarii
0
26-04-2011, ora 18:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
De 2 zile testicol intarit, cu febra 38 si frisoane..nu e o situatie care sa-ti permita sa mai lasi sa treaca timpul cu alte analize..Dupa parerea mea antibioticul sub forma de pastile nu te va ajuta, ar trebui sa apelezi la un cadru medical din apropiere si sa faci un tratament injectabil...Sau si mai indicat ar fi sa te internezi cateva zile la urologie, sa faci in spital tratament sub urmarire medicala.Cat mai urgent.
0
26-04-2011, ora 19:34
valutza999
Nu este medic/terapeut
valutza999
va multumesc pt sfat, asta a fost si parerea mea dar cu sarbatorile..spitalele sant pline.astept rezultatele de la hemoleucograma, VSH, urina, VDR sarut mana, daca mi permiteti mai revin.
0
01-08-2013, ora 13:02
nadyaileana
Nu este medic/terapeut
nadyaileana
Buna ziua!tatal meu are 55 ani si a fost diagnosticat cu diabet, (3 glurenorm/zi)si o doza de insulina seara de 16 unitati)o ciroza hepatica si creatinina 4 la momentul asta.tin sa mentionez ca s a internat cu glicemie 900 si creatinina 6, l au stabilizat, iar acum este acasa.ce sfat imi dati?sa merg la un medic din bucuresti, el are si o anemie si nu prea se ridica din pat, merge foarte greu, oare isi mai revine?ce am putea face pentru el?poate fi vorba de transplant de ficat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.