Urticarie, alergie

13-02-2020
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Buna ziua ! De o saptamana ma confrunt cu niste simptome ciudate de alergie !! A aparut imediat cu o raceala ( raguseala durere in gat ) pt care am luat spray antiviral homeovox si nurofen o eruptie cutanata maini picioare spate piept ! Am fost la upu hemisuccinat 300 ml dupa care a doua zi am fost la dermatolog si am urmat 5 zile cu hemisuccinat si amtihistaminice. Dupa ce am terminat tratamentul 2 zile nu a mai aparut insa cum am luat azitromicina ( deoarece scuipam urat ) a aparut iar !!!! Insa nu atat de rau ca la inceput !! Cum ma asezam in pat cum apareau exact cum au aparut si la inceput tot in pozitia culcat adica in pat !!!! !!! Cum ma ridicam repede din pat le dadeam cu crema locoid si tamponam cu prosop cu apa rece dispareau !!! Si tot asa !!!!!! Am fost iar dermatolog, alergolog nu isi explica cum in pozitia culcat apar iar ma frige corpul pe interior !!! Am schimbat pilota asternututile !!! Degeaba !! Tin sa precizez ca si prima data cand au aparut eram la upu cu perfuzia in mina tot in pozitia culcat imi apareau pe spate ma ardea spatele si nu stiam ce poate fi !! Era tot spatele plin !!! Sunt panicata ff rau !!! Va rog pareri !! Multumesc
6 comentarii
0
13-02-2020, ora 19:24
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Alergiile se rezolva la medic alergolog, dermatolog, nu pe internet. Nu asteptati.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
13-02-2020, ora 20:39
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Dupa cum am povestit am fost la dermatolog si la alergolog insa deocamdata mi s a dat tratament asimptomatic si atat !!! Cauza nu se stie !!!!!!
0
14-02-2020, ora 07:30
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Cauza nu se gaseste in foarte multe boli, nu numai cele alergice.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
14-02-2020, ora 08:41
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
in acest caz ce fac ? Iau toata viata antihistaminice ?daca nu se gaseste cauza?!?
0
15-02-2020, ora 10:45
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Deci am observat cum se manifesta !!! Doar la compresie atunci cand sunt intinsa apar pe partea respectiva a corpului cum stau intinsa !!! Daca sunt intinsa pe partea dreapta incep si apar usor cam la 30 min de stat pe partea respectiva !! Dupa ce ma ridic din pat si aplic repede crema cu cortizon si tamponez cu apa rece dispar ca si cand nu au fost !! Ma culc iar pe partea cealalta la fel apar pe partea respectiva, respectiv obrazul putin gat exact cum sunt lipita de perna !!! Pete rosii de diferite forme si dimensiuni mici !!daca tin cotul indoit mai mult timp de ex vb la telefon apare in pliu cotului !!! Deci fff ciudat !! In timpul zilei daca nu stau in pat nu exista pe corp nimic !!! Nu apare nimic !!repet nu cred ca e din cauza patului asternuturilor...ar fi bine sa fie aceasta cauza, insa la fel au aparut si la spital cand eram la perfuzie pe spate deoarece stateam pe spate, deci spatele era in compresie !!
0
18-02-2020, ora 14:01
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Aceasta urticarie Ar putea fi de la ficat ?!? Mi au iesit transaminazele marite si gama gt aproape dubla !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: