usturimi ingrozitoare la urinat | Forumul Medical ROmedic

usturimi ingrozitoare la urinat

30-12-2008
abamaria
Nu este medic/terapeut
abamaria
buna ziua. am 26 de ani. 2 copiii de doi anisori (gemeni). Am nascut prin cezariana. Iar de la nastere m-am pricopsit cu niste usturimi ingrozitoare la urinat. Am facut mai multe tratamente cu antibiotice (dupa antibiograma), cu ovule (cred ca toate ovulele de pe piata), ceiuri, bai de sezut. de toate si NIMIC.Am facut analize de urina si urocultura in repetate randuri pt ca nu aparea nimic in neregula la analize. O sigura data am avut noroc (acum jumatate de an) si mi-a aparut Ecoli... Am facut un tratament perscris de medic si nimic, nici o ameliorare.

Intrebarea mea este cui as putea sa ma adresez.? Unde sa merg.? mi-e teama sa nuse fi cronicizat infectia...
As avea nevoie de ajutor. De un sfat.

Multumesc mult

Irina
4 comentarii
0
30-12-2008, ora 21:23
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Irina ti-as da un sfat, un leac babesc dar s-ar putea sa fiu criticata.Faci cum vrei, nu ma pricep la problema ta dar rau nu cred ca iti face daca incerci.O lingurita de bicarbonat de sodiu in apa calduta si stai asezata acolo.Se poate sa nu aiba nici un efect dar faci cum crezi tu.Pe mine ma ajuta
Numai bine
0
31-12-2008, ora 19:34
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un consult homeopatic ar fi foarte potrivit in cazul dv. Cu observatia ca nu e exclus ca medicul homeopat sa va ceara o urografie.
0
01-01-2009, ora 16:11
dava
Nu este medic/terapeut
dava
SIncer cred ca nu exista medica in lume care sa puan dignosticul de gastrita, si antrala fara endoscopie!!!
Felicitari pentru imaginatie Nick.
Cel mai utila ar fi fost o endoscopie, dar...
0
29-01-2009, ora 19:20
abamaria
Nu este medic/terapeut
abamaria
Multumesc mult pentru sfaturi. Intre timp am fost la medic si am facut unele investigatii mai laborioase (examen urina, sange, ecografii si urografie) si s-a ajuns la un diagnostic: disectazie de col vezical (nici nu stiam de asa ceva:)). Mi s-a prescris un tratament cu Omnic, Flamexin si zanocin pt 14 zile Iar Omnicul pt 2 luni. Am deja o sapt de tratament si nici o ameliorare. Intre timp am inceput sa fac si niste investigatii ginecologice si toate analizele ies bine. Nu mai inteleg nimic. Oricum mi-am propus sa nu renunt panu nu-i dau de cap acestei probleme. Si inca mai sper ca totul se va termina cu bine pana la urma.

Multumesc inca o data pentru sfaturi.

am sa va tin la curent

PS: Nu credeam sa fie atat de complicat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cezariana nu afectează calitatea vieÈ›ii sexuale
  •