usturimi urinare si ejaculare precoce

12-11-2011
stef25
Nu este medic/terapeut
stef25
Ajutatima.datimi un sfat cum pot sama tratez..

Ajutor... am nevoie de un sfat medical care poate ajutatima..
De 5 ani ma confrunt cu problema aceasta am schimbat diversi medici si am facut toate analizele si testele posibile ce tine de Urologie.(analize prostata am facut analize bacteorologice am facut analize si la Rinichi) analizele imi arata ca nam probleme. am primit diferite retete medicale scrise de medic dar fara nici un efect.
Sunt deja disperat.

Cind simt nevoie de urinare simt deja niste dureri usoare in partea vizicei cind urinez am usturimi slabe si urinez foarte in cet, nu urinez toata cantitatea de urina plus la acesta ejagulez foarte repede.
Medicul Urolog ma tremis la medicul Neurolog.
La Neurologie am trecut niste aparate si medicul mia zis ca am niste muschi blocati in zona genitala.
Am inceput tratamentul cu un medic neurolog care mia zis ca am.(SINDROM ALGIC DE CARACTER NEUROPATIC PROIECTAT PE PORTIUNEA INTERNA A URETREI, INITIAT DE CHEMARE LA MICTIUNE SI MICTIUNE PROPRIU-ZISA: DISTONIE NEURO-CIRCULATORIE) mia prescris niste pastile: ALPRAZOLAM 1pastila de 2ori pe zi
AMITRIPTYLIN 1pastila pe zi.
am urmat cursul 30 zile si nici acesta nu ma ajutat. Deja imi este frica sa iau atitea pastile si fara rezulatate.
Dati un sfat medical poate cineva sa confruntat cu asa problema si ma poate ajuta. Mersi anticipat
5 comentarii
0
15-12-2011, ora 00:47
Anonimus411
Nu este medic/terapeut
Anonimus411
Salut, am shi eu de asemenea niste probleme asemanatoare ca ale tale, spui ca ai urmat Amitriptilin, suferi cumva de depresie? Intreb deoarece eu sufar de depresie shi cred ca are legatura cu vezica urinara.Cam de 2 ani de cind am depresie mi-a aparut simtome ca insomnie, lipsa poftei de mincare libidou scazut, dificultate in urinare etc.Am facut o sumedenia de analize care comfirma ca sunt sanatos, la vezica urinara mi-a iesit Vezica neurogena am simptome ca
:urinare slaba, simt ca ceva ma deranjeaza la vezica shi atunci imi dau seama ca trebuie sa urinez, .Ash vrea sa stiu mai detailat care sunt simptomele tale caci, poate avea legatura cu depresia/
0
18-12-2011, ora 17:36
stef25
Nu este medic/terapeut
stef25
Salut. Simptomele sint acele mentionate in primul comentariu. Cind simt nevoie de urinare simt deja niste dureri usoare in partea vizicei cind urinez am usturimi slabe si urinez foarte incet, nu urinez toata cantitatea de urina plus la aceasta ejaculez foarte repede.
Sunt deja 4 ani de cind am asa probeleme, starea nu se agraveaza, ce simtome aveam la inceput le am si acum. Diagnistic: SINDROM ALGIC DE CARACTER NEUROPATIC PROIECTAT PE PORTIUNEA INTERNA A URETREI, INITIAT DE CHEMARE LA MICTIUNE SI MICTIUNE PROPRIU-ZISA: DISTONIE NEURO-CIRCULATORIE

Am fost din nou la medic neurolog si mia dat alt tratament:
Alprazolam 0.25mg -1pastila de 2 ori pe zi(30zile)
Amitriptylin 0.025- 1pastila seara, 30zile
Se recomanda:
1. Respectarea unui regim al zilei cu somn de 8 ore, evitarea surasolicitarilor fizice si psiho-emotionale
2. Sol. NICERGOLIN 4.0 in 200 ml de sol. fiziologica i/v in picuratoare Nr.10, apoi Tab. NICERGOLIN 10 mg cate o pastila dimineata 20 zile
3. Sol. CEREBROLYZIN - 2.0 i/m, Nr. 30
4. Sol. MILGAMMA - 2.0 i/m peste 1 zi, Nr.5
5. Tab. ALPROZOLAM 0.25 mg cate 1 pastila de 2 ori pe zi (dimineata si la amiaza), 30 de zile
6. Tab. MYDOCALM 150 mg cate 1 pastila seara, 30 de zile.
7. Masaj usor al muschilor regiunii cervico-occipitale si paravertebrali, Nr.10
0
18-12-2011, ora 22:29
stef25
Nu este medic/terapeut
stef25
Nustiu ce sa fac merita sa mai urmez acest tratament sau nu.
0
21-12-2011, ora 00:02
Anonimus411
Nu este medic/terapeut
Anonimus411
Dar de ce ti-a prescris Amitriptilin? De la ce sa imceput toate aceste simptome?
0
21-12-2011, ora 00:05
Anonimus411
Nu este medic/terapeut
Anonimus411
Ai probleme cu somnul, sau alte probleme neurologice?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: