va rog ajutati-ma: problema cu penisul

07-10-2008
bengalezu
Nu este medic/terapeut
bengalezu
buna ziua... am 14 ani si ash avea si eu o problema in legatura cu penisul meu... pot sa mi-l decalotez complet dar cand este in erectie mi-l decalotez dar acea "ata" din cauza ca se intinde (cred) se face alba si incepe sa ma doara. scuzati daca nu m-am exprimat corect... ce sa fac ? mi-e teama sa nu am fimoza sau altceva :|:| va rog raspundeti sunt cam speriat... :|
6 comentarii
0
07-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu crezi ca trebuie sa mai astepti un picut pana sa apelezi la chestii din astea?nu ai nimic dpdv medical!!stai linistit ;))
0
07-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Jakie, ma sperie chestiile astea, uita-te si tu de la ce varsta pun aceste intrebari aici pe forum cand ar putea foarte bine sa discute cu parintii lor si ar rezolva problema.
Eu mi-am intrebat copiii mei de aceste lucruri, m-au asigurat ca nu sunt probleme, vb deschis cu ei asa e normal.
Oare de ce nu indrazneste sa le spuna? I-o fi rusine, bietul de el.
Si cred ca are fimoza, ce zici?
Pup, Aliss
0
07-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aliss sa stii ca mai depinde si de parinti uneori, ca nu toti parintii sunt deschisi cu copiii lor si din cauza asta unii copii cer sfaturi din alte parti mai degraba decat de la propii parinti!!
bengalezu uite am gasit pe net ceva, poate te ajuta!!
Unguentul cu steroid este metoda de baza de eliminare a fimozei, datorita inexistentei riscului de mortalitate, de durere, traume, si a costului redus. Aplicarea unguentului are efectul accelerarii procesului de crestere a preputului si conduce in final la retractabilitate spontana. Oricum, preputul stramt de obicei se largeste pana la urma fara a fi nevoie de tratament. Acest tratament este non-chirurgical. Nu este traumatizant si nu exista risc chirugical. Este ieftin. Preputul si functiile sale protective, erogene, senzoriale si sexuale raman intacte. Rata de succese este de 85-95%. Exemple de unguenti eficienti sint propionatul de clobetasol 0.05% generic, disponibil in farmacie, foarte ieftin, DERMOVATE si GLAXO.
0
07-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aliss e foarte bine ca vb deschis cu copiii tai!!!Asa este frumos si normal!!
Te pup
0
07-10-2008, ora 00:00
bengalezu
Nu este medic/terapeut
bengalezu
multumesc pentru sfaturi si cred ca o sa vorbesc cu parintii mei despre asta si poate sa consult si un urolog. inca odata multumesc :)
0
08-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu ai pt ce bengalezu ;)) multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •