Va rog Ajutor, cred ca am ulcer

28-08-2010
alexandru214
Nu este medic/terapeut
alexandru214
Am 17 ani, si cam acum 2-3 zile noaptea la 12 am mancat 2 pesti cu mujdei de usturoi, imediat dupa 30 minute am dat in diaree si tot odata am vomitat, am vomitat toata mancarea, dupa a inceput sa ma doara si burta si in continuare faceam diaree zama.Atunci m-am decis sa plec la farmacie in plina noapte, am cerut la farmacista pastile pentru oprirea diariei, mi-a dat imodium, imediat mi-a oprit diaria si m-a blocat, in schimb imediat ma luat durerile de stomac ingrozitor.Dupaia pe zii am mai vomitat de cateva ori, insa am luat nospa si omeprazol 20mg si mi-a trecut de dureri si greturi.Deci pe la 5 seara am vomitat pentru ultima data, si tot atunci imi trecuse de durerile de burta.Dupaia la 1:30 noaptea m-am culcat fara nicio problema, ca peste 3-4 ore adica pe la 4-5 sa ma scol cu dureri cumplite de stomac si putin in zona rinichilor, atunci am decis sa mai i-au inca o pastila nospa, dupa ce am luat nospa mi-a trecut ca cu mana, si m-am culcat la 6, la 9:30 m-am sculat din nou cu dureri cumplite la stomac...atunci am decis sa i-au un omeprazol care intr-o ora mi-a calmat durerea de stomac.Dupaia nu mai ma durut deloc pe tot parcursul zilei, si deci ajung la ora 1 noaptea, ma culc, dar la 4 tot ca in noaptea trecuta ma scol cu durerii ingrozitoare de stomac, am luat din nou nospa, ma calmat, si dupa 15 minute m-am culcat, ca din nou la ora 7 dimineata durerile sa ma scooale din somn.Atunci m-am decis sa i-au din nou omeprazol, care ma calmat si am putut sa dorm pana la ora 10.Si acum de cand am luat acest omeprazol m-a calmat, insa si ieri dimineata am luat omebrazol si tot asa m-a calmat pe tot restul zilei, insa dupa ce m-am culcat ma luat din nou durerile de stomac.
Mentionez ca nu am facut febra niciodata, si ca nu mai sunt ametit si nici stari de voma numai am de 2 zile, decat ca, cand ma culc noaptea...dupa 3 ore ma ia durerile de stomac.
Si de mentionat mai este ca noaptea dupa ce ma culc durerile ma i-au din 5 in 5 minute si tin maxim 15 secunde.
Deci va rog din toata inima ajutati-ma sunt disperat, multumesc mult va doresc sanatate dumneavoastra si famililor dumneavoastra.
1 comentarii
0
28-08-2010, ora 12:42
alexandru214
Nu este medic/terapeut
alexandru214
Mai mentionez ca intre timp m-am deblocat, adica ieri am avut scaun, insa doar cateva ghentoaie si astazi am bagat supozitor si pot spune ca am facut muult.
Inca un lucru de mentionat mai este ca am pofta de mancare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nanoroboții cu acțiune terapeutică împotriva ulcerului gastric
  • Diferența dintre ulcer și gastrită
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •