Va rog sa ma ajutati - simt tot timpul senzatia ca imi vine sa ejaculez

16-03-2016
heat
Nu este medic/terapeut
heat
Buna, sunt baiat, am 24 de ani si in urma cu 1 saptamana am incercat cu iubita mea un orgasm ruinat mai precis ea mi-a frecat-o si in momentul in care mi-a venit sa ejaculez i-am zis sa se opreasca sa nu ma atinga nici cum ( nice eu nu m-am atins ) si m-am terminat asa fara sa ma ating nici eu, nice ea, am zis sa fie ceva diferit, o joaca.
De atunci simt tot timpul senzatia ca imi vine sa ejaculez, si cand stau in pat de multe ori am senzatia ca trebuie sa ma termin, e o senzatie ca si cum m-as opri din timpul actului sexual si raman asa.
Precizez ca am incercat sa fac sex normal si dupa terminarea actului am tot aceasi senzatie.Ar trebuii sa fac o pauza sa isi revina organismul la normal ? fiindca simt ca m-am dereglat...inainte de a face lucrul acela nu aveam nimic.va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat...va multumesc. Nu stiu daca are vreo legatura dar ultima data cand am fost la doctor mi-z zis ca am un usor varicocel la testiculul stg, dar nu e ceva grav...
7 comentarii
0
16-03-2016, ora 23:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pauza.
Control Urolog.
0
24-03-2016, ora 20:32
Costy2009
Nu este medic/terapeut
Costy2009
heat, nu e nimic ca te-ai jucat, toti ne jucam dar nu se intampla nimic, o sa-ti revii, dar nu imediat, jucati-va altfel, sa-ti faca un oral, ceva, cu mana, oricum o fi, fa si normal, sau anal.
Fa si pauza daca vrei, dar nu stiu daca e bine, daca si prietena vrea sa faca pauza.
De varicocel slab, nu-ti face probleme, si eu am si chiar acum 7 ani mi-a zis medicul ca nu e nici o problema.
0
24-03-2016, ora 23:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai aceleasi probleme. De ce minti si de ce trimiti oamenii sa faca lucruri din care sa se imbolnaveasca ?
0
25-03-2016, ora 04:25
Costy2009
Nu este medic/terapeut
Costy2009
Nu am mintit deloc, spune omului ca esti anti sex tu si unii de aici.
E f normal ce i-am zis, sa discute cu partenera, sa faca ce-i place, doar sa nu se mai abtina, cand ii vine sa-si dea drumu fara probleme.
Unde am trimis omul ? In pat cu prietena la distractie asa cum e si normal.
Insa asa cum ai zis si tu, si eu i-am zis ca poate face pauza daca nu merge altfel ! Sa faca o saptamana pauza sa vedem cum este, daca merge altfel, sa faca altfel.

heat, ca dovada du-te la un medic si intreaba heat sa vezi ca e ca mine.
Clara si altii sunt f religiosi si au o mare problema cu nonconformismul la sex, cand le zici de oral si restul se sperie si zice ca nu e bine desi sute de milioane de oameni zic ca e f bine si n-au patit nimic, e f bine sa fi open mind si sa faci cum vrei sex cu partenerul, sa fi deschis si asa mai departe.
Deci cand e la final, nu te mai abtine ca nu mereu bine, uni se abtin si nu au nimic, se excita mai tare si-si dau drumul dupa aia mai puternic, dar depinde de persoana.
0
25-03-2016, ora 05:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Femeia nu e obligata sa faca fisuri anale si hemoroizi pt ca barbatul nu mai poate. E problema lui sa mearga la doctor sa isi rezolve problema.
Iar de la sex oral, pacat ca nu citesti forumul, se fac alte boli, candida, herpes genital.
0
25-03-2016, ora 18:29
Costy2009
Nu este medic/terapeut
Costy2009
Nu am zis obligatoriu, am zis doar daca si ea vrea acelasi lucru, ca pana la urma se pot juca si cu mainile deci mai sigur ca si riscuri.
Multe vor, de ex amica aia a mea care venea sa imi zica ce facea cu ala al ei, vroia si oral si anal, daca nu vrea, e altceva, nu e obligata.
La medic ce sa caute ? Senzatia aia e psihica de cand s-a abtinut atunci.
0
11-04-2016, ora 16:28
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Heat, cred ca nu ar strica sa vorbesti cu un psihoterapeut specializat in sexologie despre aceasta problema. Acum cand e 'proaspata'.
Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: