va rog sa ma ajutati, de vreo luna mi-a aparut sub pielea penisului ca o bubita

24-11-2007
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
va rog mult sa ma ajutati, de vreo luna mi-a aparut sub pielea penisului ca o bubita sau granula ceva, cand am erectie sau semierectie aceasta se lungeste si se face ca o vena subtirica..nu ma doare deloc si nu imi creeaza niciun discomfort..este ceva grav..va rog mult sa imi raspundeti..in plus am capul penisului inrosit..am mai avut mai demult candidoza..ma dau cu travocort, insa vad ca petele rosii se extind si mai mult spre varful penisului, iar uneori nu mai sunt rosii ci putin albe, nu am mancarimi...doar foarte rar niste mancarimi foarte scazute...va rog mult de tot sa imi raspundeti si sa ma ajutati.va mulumesc
9 comentarii
0
27-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
In primul rand trebuie sa aveti un diagnostic cert pentru a aplica un tratament corect.Practica de a folosi medicamente fara o analiza de laborator a secretiei duce la cronicizarea si crearea de rezistenta a bolii.Va recomand sa consultati un dermatolog si sa faceti analizele.
0
29-11-2007, ora 00:00
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
am fost la dermatolog.dansa mia spus sa iau travocort 10 zile si am luat si 2 pastile flucovim, dar problema este ca eu sunt cam in a 8 zi iar roseata este la fel chiar mai mult si pielea mi s a uscat foarte mult iar dupa o erectie mi se ia un strat subtire de piele..si nu am mancarimi..imi pun semne de intrebare..ce imi sugerati ?
0
29-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Te rog sa-mi precizezi daca dimineata simtit vreun miros anormal, daca te ustura cand urinezi, daca ai senzatie de arsura pe gland.
0
30-11-2007, ora 00:00
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
nu e nici un miros anormal, rareori am niste mancarimi aproape nesesizabile, extrem de rar o mica usturime la urinare, nu am senzatie de usturime.inca ceva..azi e a zeca zi de cand am folosit travocort..am mai utilizat si in alte cazuri travocort..problema este ca am impresia ca aceasta crema mi a facut rau sau nu mai are efect...nu mi a imbunatatit deloc starea, in schimb glandul mi a devenit extrem de uscat si mi s a luat un star de piele care era mai albicios..dupa ce mi s a luat pielea aceasta.roseata persista, chiar mi se pare ca se extinde pe penis..si am mai observat si niste foarte mici bubite spre zona anala...oare am prins imunitate la travocort?as putea sa incerc alta crema ?nu imi provoaca nici un discomfort fizic toata chestia asta..doar ca nu pot face sex pt ca ma tine putin glandul..ce imi sugerati.mersi mult...nu am specificat ca de curand am fost tratat si de sifilis
0
02-12-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Daca timpul scurs de la data terminarii tratamentului pentru sifilis este mai putin de 1 luna ar fi bine sa efectuati de urgenta un alt examen VDRL.Ar fi bine sa opriti tratamentul cu Travocort si incercati cu Meclon crema.Sa faceti si o hemoleucograma cu formula leucocitara.
0
03-12-2007, ora 00:00
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
multumesc foarte mult de sfat..insa tot nu am inteles ce este cu acea granula sau vena de sub pilea dinspre preput
0
16-12-2007, ora 00:00
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
ufff am fost la alt dermatolog si mia zis ca am blanopostita mi a zis sa iau Meclon..exact cum mi ati recomandat.sunt cam in a sasea zi si eu nu vad ncii un rezultat clar...o sa revin la terminarea tratamentului
0
15-07-2008, ora 00:00
mindless
Nu este medic/terapeut
mindless
dude.. aveam si eu acelasi lucru. M-am dus la un doctor din bucuresti. Ma rog... gen faza e ca nu mai mi se ia pielea dar venele alea continua sa apara. Nush care e faza - Zi-mi si mie daca ai rezolvat ceva ca vad ca e din 2007
0
19-03-2009, ora 20:03
davidsun
Nu este medic/terapeut
davidsun
hello..nu am mai fost pe aici de multa vreme..daca mai ajungi u vreau sa iti spun ca am mai fost apoi la alti medici la Spitalul Colentina si apoi la Spitalul Clinic de Boli Dermato-Venerice si mi-au spus ca nu este nimic sau cel putin nu mai este, au fost anumite reactii de la candidoza si de la sifilis, asa a spus doamna doctor de la Spitalul Clinic de Boli Dermato-Venerice..multa bafta si sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.