va rog sa ma ajutati... erectia slaba | Forumul Medical ROmedic

va rog sa ma ajutati... erectia slaba

17-02-2009
alex_177
Nu este medic/terapeut
alex_177
salut! nu stiu cum sa incep... -ERECTIE SLABA-
am 17 ani si am facut DECAT DRAGOSTE pana acum, cu 3 partenere-NU SEX!.AM AVUT OCAZII DAR NU AM FOST PREGATIT!! Acum am o partenera de 3 luni jum(de aceeasi varsta), (prima relatie serioasa)si am facut dragoste cam de 5, dupa 2 luni (pt ca ne-am certat mai tot timpu)!.A 3a "oara" ea "s-a lasat", (acum o luna ) si fiind goala am ajuns cu atingerile pana in "interior" si sa comportat normal! (sincer nu ma asteptam ca ajung pana acolo, nu eram nici pregatit psihic si am ramas uimit ca ea sa comportat normal -nu a sangerat-, nu asta conteaza pt mn acum).Trebuie sa mentionez ca mai tot timpu am fost stresati de telefoane ca o sunai ai ei.! SA TREC LA SUBIECT! AM AVUT O ERECTIE F. SLABA ATUNCI !(iam zis ca sunt stresat si ca in ziua aia am urinat foarte des) DE ATUNCI SUNT STRESAT! NU MAI AM ERECTIE CA INAINTE, NICI DIMINEATA, NICI FILMELE PT ADULTI NU MA MAI ATRAG! cand sunt cu ea si ne sarutam da! Am mai facut dragoste de atunci, tot asa ! NU AM AVUT NICIODATA ERECTIE PUTERNICA PT PENETRARE!!!!!!!!!!!!!!!!! cand ma masturbez cu greu ajunge la "nivel maxim" si atunci ejaculez! INAINTE NU ERA ASA !! - fac sport, am aparat de sala acasa -recunsoc ca pt picioare am lucrat mai deloc!
VA ROG SA MA AJUTATI- EA AR VREA SA O "FACEM" DAR EU NU SUNT SIGUR PE MINE ! erectie slaba!!!!!! ce e de facut!!!??? sa ma duc la o clinica pt probleme sexuale..?poate ca ma grabesc!! AJUTATIMA VA ROG
3 comentarii
0
17-02-2009, ora 07:04
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Salut!

In primul rand, da-mi voie sa te felicit, esti primul tanar de pe acest forum care a spus CLAR, ca a facut Dragoste, nu sex...
In al doilea rand, spune-mi te rog daca ai avut vreo problema medicala in ultimul timp(in afara de stres)? Ceva cu inima, ai simptome de genul picioare reci, sau ceva endocrinologic? Sau nu stii de existenta niciunei astfel de conditii medicale?
Ai luat vreodata vreun produs pentru imbunatatirea anabolismului si indirect pentru ati creste masa musculara?

Oricare ar fi raspunsul tau, iti recomand sa tii o cura cu Branca Ursului (capsule), timp de 1-3 luni, de preferat macar 2 luni. Daca ai sub 60 de kg, iei doar 4 cps pe zi in doua prize( 2-2; cu 30 de minute inainte de dejun si cina), insa daca ai peste 60 de kg, poti lua maxim 6 cps pe zi, in 2 sau 3 prize (2-2-2 sau 3-3). Pe langa aceasta planta, poti sa iei si Zinc, deoarece este necesar pentru producerea testosteronului si a spermei, anumite tulburari de potenta putandu-se datora unei carente cronice de zinc. Nu intamplator, stridia, care contine o mare cantitate de zinc, este un afrodisiac atat de popular. Mai jos ai link-urile aferente acestor produse.
---------*

Numai Bine si multa sanatate! :)

(*modificat de admin)
0
18-02-2009, ora 19:02
alex_177
Nu este medic/terapeut
alex_177
multumesc frumos N I C K!!!! am inceput sa iau niste vitamine care conti si zinc ! dar as mai dorii si alte pareri va rog! sa nu ma grabesc cu tratamentu cu "branca ursului"!la varsta mea nush... astept si alte pareri va rog
! multumesc frumos
0
18-02-2009, ora 19:26
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Cu multa placere!
Si totusi, zic ca ai face foarte bine daca ai consulta un medic endocrinolog sau urolog. Trebuie sa faci niste analize hormonale (testosteron liber, testosteron total, estradiol, SHBG (Sex hormone binding globuline), progesteron si cortisol), analize care daca vor fi in parametrii normali, il vor ajuta pe medic sa iti dea niste sfaturi competente.

In speranta ca te-am putut ajuta,

NICK:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •