Vaccin anti-hepatita B - costuri si de unde?

16-04-2009
antonia31
Nu este medic/terapeut
antonia31
As vrea sa stiu de unde se poate lua vaccin anti-hepatita B, pretul si de cand esti imun. Daca stie cineva, va rog sa imi raspundeti. Multumesc!
5 comentarii
0
16-04-2009, ora 20:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
De la farmacie [ cred ca trebuie sa faci comanda ] ; se cheama ENGERIX B de 2o micrograme/l pentru adulti, sau te poti adresa centrului de epidemiologie din oras[ poate vei face vaccinul gratuit]. Pretul nu-l stiu.Imunitatea este in medie de 5-8 ani, in functie de anumiti factori.Paste fericit!
0
17-04-2009, ora 17:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Costa in jur de 100 ron!
0
24-04-2009, ora 17:11
antonia31
Nu este medic/terapeut
antonia31
multumesc pentru raspunsuri, dar as vrea sa stiu cand se instaleaza imunitatea in cazul unei scheme de imunizare rapida (0, 1, 2 luni). intreb asta deoarece prietenul meu a fost diagnosticat ca purtator al virusului si vreau sa fiu sigura sa nu ma expun virusului pana cand nu voi fi imuna. daca poate cineva sa-mi explice ce inseamna dozarea anticorpilor si cum se face v-as fi recunoscatoare!
0
20-09-2010, ora 00:50
iuluta
Nu este medic/terapeut
iuluta
dupa prima doza trebuie sa astepti o luna, cam la a doua doza isi face efectul, dupa a doua doza este ok ;) mie asa mi s=a spus, iubitul meu are hepatita si am ramas alaturi de el, mi-am facut vaccinu si pana acu e ok, sanatate multa antonia 31 si capul sus
0
31-05-2017, ora 19:28
dj_lyw
Nu este medic/terapeut
dj_lyw
Am ENGERIX B sigilat termen valabil. ---------* Doresc sa ajut!

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antihepatita B
  • Profilaxia infecţiei cu virusul hepatitic B
  •