Vârful limbii in forma de scoica

09-01-2022
Jessy899
Nu este medic/terapeut
Jessy899
Buna seara, de aprox 2 -3 luni am observat ca vârful limbii mi sa făcut in forma de scoica”, mai exact lateralele limbii.. ma îngrijorează teribil acest lucru.. am tot căutat pe net dar nu găsesc nimic care sa ma ajute. Oare ar trebuii sa ma îngrijoreze aceasta treaba ? Mulțumesc
5 comentarii
1
10-01-2022, ora 10:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Consult stomatolog.
Verificat dantura în contact cu limba
2.consukt gastrologie.
Limba este Oglinda tractului digestiv. Fix asa arata și intestinele. Posibil greșeli în alimentatie
0
10-01-2022, ora 15:56
Jessy899
Nu este medic/terapeut
Jessy899
buna ziua domnu doctor, va multumesc pentru raspuns mai am o intrebare... de 3 luni de zile de cand am limba asa mai am si o raceala la nivelu sinusurilor care trece cateva zile dupa iar apara plus dureri de cap la senzatia de frig. Am făcut CT am fost la 4 medici ORL și nu au găsit nimic...
1
10-01-2022, ora 16:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ce gluma buna
Nu exista Răceală de 3 luni
Răceală. Înseamnă un virus sau bacterie cu care lupta organismul. 7 zile de febra.. Și încă 2 săptămâni de Recuperare. Sau Complicatii
Restul nas infundat. Gat iritat. Luni de zile Nu e răceală. Este o Alimentație Greșită. Hiperaciditate gastrica. Cu reflux care irita gatul și nasul.
Sau mai exista sinuzita Odontogena. De la infecții dentare netratate. Sus sub sinus. Atunci avem sinusita cronica care trebuie operata la chirurgie maxilo. Faciala
Restul tine de Gastrologie
0
10-01-2022, ora 19:13
Jessy899
Nu este medic/terapeut
Jessy899
Mulțumesc pentru răspuns, idea este ca de 3 luni de zile dacă ies afara in frig începe sa ma doară din nas pana in frunte capul și încep sa ma simt răcit dacă ii coldrex raceala și gripa îmi trece senzația de raceala dar după câteva zile revine și tot așa o țin de 3 luni de la ORL unde mi sa spus ca am sistemul imunitar slăbit și din aceasta cauza tot revine raceala.. sinuzita nu pote fi pentru ca am făcut CT peste care s-au uitat 4 doctori diferiți.. unul din iei mi-a spus ca pare a fi rinita acută.. am fost și la dentist și mi-am făcut un film și a zis ca nu am nimic.. nu știu ce sa mai fac sa scap..
1
10-01-2022, ora 20:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Consult gastrologie
Alimentație corecta Fără. Oțet. Lamai usturoi. Citrice. Acidulate.. Tot ce produce reflux. Dăunează gatului și nasului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •