Varicocel la 12 ani si ulterior operat

14-03-2015
Krakatau94
Nu este medic/terapeut
Krakatau94
Buna ziua!
La varsta de 12 ani am fost diagnosticat cu varicocel si operat.In prezent insa, la aproape 9 ani de la varicocelectomie, testiculul(stang) sau cel putin partea stanga a sacului scrotal este de 2 ori mai mare decat celalalt. La palpare se simt niste intarituri inferior si posterior de testicul. Mentionez ca la o vreme dupa operatie testiculul stang era cat de cat proportionat in raport cu cel drept insa pe masura trecerii timpului starea s-a agravat. Urmeaza sa merg la medic in urmatoarele saptamani insa sunt curios care sunt sansele sa raman infertil, daca operatia a fost un esec date fiind simptomele sau daca varicocelul s-a instalat din nou. Multumesc anticipat!
5 comentarii
0
14-03-2015, ora 23:57
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu nu sunt medic dar poti cere medicului sa se uite si la rinichi cand i-ti face ecografia, si eu ara sa fiu operat de varicocel cand eu aveam cancer pe rinichi.
0
15-03-2015, ora 23:09
Krakatau94
Nu este medic/terapeut
Krakatau94
Mmm..putin probabil. Sunt student in anul 1 la medicina si din ce stiu daca as fi avut asa ceva la rinich ar fi existat simptome destul de evidente. Multumesc frumos insa pentru gand. Apreciez.
0
16-03-2015, ora 13:56
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Nu te contrazic dar pana la operatie am fost consultat de 5 medici din spitale diferite, control vizual cat si palpare si inafara de crize de inima, "varicocel" si varice pe un singur picior nu aveam alte simptome.
0
22-06-2021, ora 08:39
Mariius
Nu este medic/terapeut
Mariius
Te ai operat esti mai bine? Vreau să fac ai eu această operatie de asta intreb. Si m-ar ajuta mult un raspuns de la cineva care a trecut prin asa ceva.
0
07-08-2021, ora 20:37
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Salut.Normal trebuie sa se simtă venele deasupra testiculului?Mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.