Vedere panoramica si halouri in jurul luminilor

09-04-2007
456tyr
Nu este medic/terapeut
456tyr
De trei ani sufar de o forma aparte de migrena, numita, migrena acompaniata. In timpul crizelor se presupune ca bolnavul sa vada in jurul luminilor halouri sau sa aiba probleme de focalizare a obiectelor. Problema mea este ca eu de trei ani vad permanent in jurul luminilor halouri, chiar daca nu sunt in criza si de trei saptamani, am vedere panoramica (fixa), adica vad clar, dar nu ma pot concentra sau nu pot focaliza asupra unui obiect. Am fost si la neurolog si la ofatlomog, am factu toate analizele, dar nimic, decat o tendinta a ochilor de a fugi spre exterior. Daca mai are cineva aceste probleme, va rog frumos sa ma ajutati. Cu lumina m-am obisnuit dar problema de focalizare este groaznica pentru ca nu ma pot concentra asupra obiectelor in miscare, sau nu pot urmari la televizor.
1 comentarii
0
08-05-2008, ora 00:00
alexandra23
Nu este medic/terapeut
alexandra23
salut, si eu am cam acelasi simptome...ceea ce e important e sa nu te mai gandesti asa mult ca ai o problema..incearca s agandesti pozitiv si sa iti vezi de viata ta...stiu usor de zis greu de facut!Eu vad ca niste'chestii ' in fata ochilor care tot plutesc si ma deranjeaza foarte mult...nu ma pot concentra iar de citit numai zic, am impresia ca tot ce vad este cam ireal..palpitatii, dureri de cap, in fine ma simt ca si cum nu as fi in pielea mea sau stapana pe mine si pe capul meu, si la fel ca tine nu ma pot simti fericita..chiar dc am motive sa radiez d efericire nimic nu ma mai bucura.Dc stii ceva sau urmezi un tratament care ajuta te-as ruga s ama anunti si pe mine.Mi-ar palcea s amai vb cu tine si sper ca esti mult mai bine.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.