viermi gelatinosi in sperma

38 comentarii 1 2
1
24-12-2020, ora 07:00
Dan917
Nu este medic/terapeut
Dan917
Nimeni cu nici o parere acum dupa poze? Mulți luau in ras subiectul. :)
1
26-12-2020, ora 09:00
Dan917
Nu este medic/terapeut
Dan917
Ok..
0
08-01-2021, ora 11:23
Nicu2412
Nu este medic/terapeut
Nicu2412
Salut Dan917. O problema identica cu a ta am si eu. Am facut acum putin timp spermograma, valorile sunt ok, dar nu inteleg cum de nu a observat nimeni anomaliile astea de consistenta. Voi merge la urolog in perioada urmatoare sa vad ce zice. Te tin la curent.

Numai bine :).
0
10-01-2021, ora 11:27
Dan917
Nu este medic/terapeut
Dan917
Si eu voi merge curand la urolog. Sper sa nu pățesc ca restul si sa nu fiu luat in seama. Cel mai bine mergem la medic, dar totodată am zis sa postez si aici.
0
20-01-2021, ora 12:13
Nicu2412
Nu este medic/terapeut
Nicu2412
Salut! Am promis ca revin catre tine cu un raspuns dupa consultatie :). Medicul m-a asigurat ca nu sunt motive de ingrijorare, este o forma de normal. Asta se intampla de cele mai multe ori din cauza faptului ca producem o cantitate mare de spermatozoizi. Nu afecteaza in niciun fel fertilitatea. I-am aratat si poze cu "productia", doar ca sa ma asigur ca intelege corect ce vreau sa ii transmit. Sper ca raspunsul meu sa te ajute. Astept si de la tine un raspuns cu privire la consultatia ta. :)
0
25-01-2021, ora 06:02
Dan917
Nu este medic/terapeut
Dan917
Merci de răspuns. Am programare marti la control. Foarte tare ca ținem legatura aici si comparam rezultate. Revin!
0
20-08-2021, ora 23:21
Cip03
Nu este medic/terapeut
Cip03
Salut dragilor, se pare ca suntem frați de suferință
... în urma unui varicocel care între timp a dispărut fără intervenție chirurgicala a apărut și la mine aceeași problema cu gelatina în sperma. Job ul meu este unul sedentar și de app 3 ani de când a apărut aceasta modificare a spermei, am avut și prostata mărită. N spe mi de analize de urina, spermograme și altele...nimic, sănătos tun, toate analizele perfecte. Medicul reumatolog la care am ajuns pentru ca am 2 hernii de disc lombare mi-a spus ca exista 3 nervi principali din coloana. 2 care merg spre piciorul stâng și drept și unul care ajunge pana în scrot. A mai spus ca simptomele herniei de disc radiante în acest nerv care ajunge pana în scrot sunt: urinari dese, constipație, intepaturi în abdomen, dureri scrotale( a spus ca nu știe dacă gelatina este tot din cauza asta). Dar, de vreo 6 luni insist cu exerciții pentru hernie de disc lombara și sunvert+ seren complex pentru prostata și se pare ca am scăpat de gelatina, am scăpat și de prostata inflamata. Toamna aceasta voi urma un tratament cu dexametazona injectabil pentru hernie, și încă câteva medicamente plus proceduri specifice la spitalul grand din Eforie și va voi anunță cum sunt și dacă am scăpat de prostatita și gelatina din sperma. Cred eu ca succesul consta în mișcare și alimentație sănătoasă. Majoritatea medicilor te tratează cu indiferenta. Cei care sunt tineri îți dau atenție pana când sunt căutați de prea multe persoane. Cu cât sunt mai renumiți cu atât te tratează mai prost... va salut. Sănătate.
0
26-11-2022, ora 20:16
Adi1000
Nu este medic/terapeut
Adi1000
Salut Cip. Cum ai rezolvat cu prostata marita sau prostatita? Ce ai luat...
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •