violenta in timpul actului sexual

30-06-2013
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
in timpul actului sexual folositi violenta?
excludem violul
va place sa vi se vorbeasca/ vorbiti murdar in timpul partidelor? des?
va place sa dati/ primiti palme? sau alte chestii de genul?
noi facem dragoste mai 'clasic' sa zic asa dar uneori o luam razna si se lasa cu penetrare rapida in pozitii incomode, palme la fund date in joaca. cand o facem rapid si tare am observat ca-i place s-o trag de par, bineinteles nu foarte tare, doar urmarim obtinerea placerii nu mutilarea. alta placere pt amandoi mai e si violul simulat, adica s-o imobilizez in oarecare masura sau chiar total, sa se simta dominata.
asta nu inseamna ca o iubesc mai putin ci din contra ma face s-o respect si sa o iubesc mai mult pt ca are incredere in mine ca nu depasesc limitele.
4 comentarii
0
30-06-2013, ora 16:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Are incredere in tine ca nu depasesti limitele dar i-ar place sa le fortezi un pic mai mult din cand in cand...Nevoia de a fi agresat, masochismul este una dintre cele mai periculoase tulburari de libidou sub aspect social caci poate oricand degenera.Distanta dintre masochism si sadism este foarte mica si persoana respectiva poate trece usor de la una la alta..Freud considera masochismul cel mai excentric dintre toate tulburarile de comportament sexual.Pentru unele persoane, comportamentul brutal, dur al femeii in intimitate poate constitui o atractie si un mod de a spori placerea sexuala ; ele, de obicei, isi aleg parteneri dintre aceia care nu agreeaza, care nu prea suporta astfel de comportament, iar impotrivirile, rugamintile, nu fac decat sa fie o sursa de excitatie.In trecutul acestor persoane exista traume, episoade depresive, complexe de inferioritate, neincredere.Deoarece ai scris aici aparent fara sa arati ca te deranjeaza si socheaza un pic, daca nu ai mai avut astfel de experiente cu altcineva, daca in subconstient esti putin panicat si surprins, ai grija..
0
30-06-2013, ora 18:36
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
multumesc mult pt explicatie
panicat nu pot spune ca sunt, surprins insa da, chiar foarte.
banuiesc ca nu e cazul sa fortez limitele, chiar n-as putea sa-i "smulg" parul sau sa o bat,
in situati actuala ce ma sfatuiti sa fac? nu cred ca ar fi de acord sa mergem la psiholog si sa-i spunem pe sleau ce ne "doare".
0
30-06-2013, ora 19:02
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu stiu ce sa zic, daca e o relatie noua vezi cum evolueaza, daca te vei simti bine ca partener al ei sau vei descoperi pe zi ce trece lucruri cu care nu esti de acord.cred ca-si va spune parere aici si un psiholog ; conteaza cat de mult o cunosti, cat de mult o iubesti, cat de " adaptabil " esti si tolerant la asemenea comportamente, conteaza cat de important esti tu pentru ea, daca e deschisa la dialog, ce tip de personalitate are si daca are intr-adevar nevoie de ajutor, e important daca intre voi e o relatie ocazionala, doar distractie pe o anumita perioada de timp sau vrei ca relatia sa aiba viitor ; asteptam ca cineva de specialitate sa-si spuna parerea...
0
30-06-2013, ora 20:04
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
relatia dureaza de 6 ani si jumatate. nu ma deranjeaza cu nimic asa cum e acum. latura asta masochista i-am descoperit-o recent. nu prea e deschisa la dialog. este o fire introvertita si incapatanata. relatia e cam intr-un punct de cumpana. nu ma ingrijoreaza latura asta a ei. tragica e lipsa de comunicare, afectiune. parca ar da orice numai sa ma enerveze. cred ca am eu nevoie de psiholog. sa-mi clarific sentimentele, e vorba si de un copil la mijloc. de iubit o iubesc dar toate au un sfarsit pana la urma daca e nevoie. dupa cum se comporta ea cred ca sta cu mine ca sa nu stea singura. si ca stie cat tin la baiat
oricum on- topic nu cred ca e daunatoare putina violenta daca e doar ocazional si cu masura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fanteziile sexuale normale versus fanteziile atipice (studiu)
  • Cum modifică suplimentele cu testosteron comportamentul sexual al bărbaților?
  • Stilul de viață afectează activitatea sexuală la femeile de vârstă mijlocie
  • O nouă perspectivă a comportamentului sexual la vârsta a treia
  •