Virgin la 21 de ani

14-01-2013
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Va salut pe toti. Sunt nou pe forum am venit aici ca sa ma ajutati macar cu niste sfaturi in problema pe care o am.Sper ca am postat unde trebuie
Ma numesc Stefan am 21 de ani si inca sunt virgin recunosc si pentru mine nu este o rusine ca inca sunt virgin, nu stiu cati mai sunt in ziua de azi virgini la varsta asta.Problema care este am avut si eu destule relatii dar nu s-a ajuns la nici un act sexual poate ca asa a fost sa fie sa nu se intample nu stiu...insa recent am cunoscut o fata care are 25 de ani deci este mai mare ca mine, are mai multa experienta ca sa zic asa, pot sa spun ca dintre toate fetele pe care le-am cunoscut nu m-am simtit niciodata asa de bine cum ma simt cu fata asta, pur si simplu ma facut sa ma simt cu adevarat barbat, este acel feeling si acel fior care te ia din cap pana in picioare este ceva de nedescris.
Acum problema este ca mi-e teama sa facem sex, mie frica nu stiu de ce am emotii ( eu sunt un tip mai timid) ma iau toate caldurile, ma pierd si nu stiu ce sa fac, am avut discutii despre orice tine de sex si de placeri si de tot. Se vede clar ca ea are o experienta si stie multe..si eu stiu dar nu le-am pus niciodata in aplicatie, nu stiu cum sa incep ce sa fac.Mi-e si rusine ca zic chestia asta..dar asta sunt si m-am cam pierdut, nu stiu la cine sa mai apelez, si ea ma doreste si eu o doresc pe ea si cand suntem aman2 parca radiem din cauza la feelingul ala... Numai cand ma gandesc ca nu stiu cum sa ma comport in pat si ce trebuie sa fac ma apuca o stare de melancolie din care greu mai ies.
Va rog ajutati-ma cu sfaturi cat mai multe posibile, orice, numai sa scap de teama asta si de timiditatea pe care o am in mine si sa trec pragul asta al virginitatii care nu credeam ca este asa de greu.
Multumesc
18 comentarii
0
14-01-2013, ora 05:06
ak1ra
Nu este medic/terapeut
ak1ra
Salut.
Tind sa precizez ca si eu sunt timid din fire, dar nu o lua ca pe un dezavantaj ci ca pe o stare latenta al eu-lui tau.
Si eu pot sa spun ca am fost in aceeasi postura ca si tine cand s-a-ntamplat prima data. Mai greu e l-a-nceput ca dupa totul vine de la sine si din partea amandurora. Crede-ma, desi nu stii ce se v-a-ntampla sau care-ti vor fi reactiile acum, vei sti cand se va petrece actul in sine :)
Asa ca mai multa incredere in tine pe viitor :D Succes!
0
14-01-2013, ora 11:56
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Da asa este greu prima data ca apoi te urci pe pereti...I-am spus si ei ca sunt virgin..si nu ma asteptam la o asa reactie din partea ei.avand 25 de ani ma asteptam ca vrea si ea unu kre stie treaba nu care este virgin..dar din contra este foarte bucuroasa si a spus ca pentru chestia asta ma place mai mult decat inainte. Mi-a spus ca sa nu-mi fac griji sa nu am emotii si sa nu-mi fie teama ca ma va invata ea ca la carte :))...deci nu-mi vine sa cred de raspunsul asta..sincer ma i-a toti fiorii...sper sa fie bine..
mersi de raspuns..
0
14-01-2013, ora 12:49
raul89
Nu este medic/terapeut
raul89
ce zici sa fi virgin la 23 de ani ca si mine? ca ziceai ca nu mai sunt la varsta aia 21 de ani. si mie mie rusine crede-ma ca sunt dar nu am ce face. viata merge inainte. si eu sunt timid. chiar mai timid ca si tine, (zic eu) eu nu am avut decat o singura relatie forarte scurta si nu am ajuns sa vorbim despre sex. acum eu nu prea stiu ce sfaturi sa iti dau pe tema asta. ai noroc ca ea are experienta si vad ca ai scris ca te va si invata 'carte' asa ca incearca sa treci peste toate emotiile pe care le ai (si eu le am cand ma gandesc ) si dute cu incredere la ea si spunei hai sa facem sex si sa o luam incetu cu incetu. bafta.
0
14-01-2013, ora 13:28
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Eu zic ca nu este o tragedie pana la urma sa fii virgin...cand esti virgin inseamna ca te respecti pe tine insuti si nu te arunci in bratele la oricine si hai sa o facem..abia acum imi dau seama ca nu mi-e rusine de nimic...si nu pentru ca nam avut cu cine sa o fac..pt ca nu am simtit ca este potrivita acele pers. Dar acum ca am cunoscut-o pe ea..simt ca acum este momentul si ca imi pot incepe viata sexuala., dar am emotiile alea, care ma baga in pamant, ma iau toti fiorii si un tremurat de numa :|..lol.
Eu zic ca si tu chiar daca ai 23 de ani vei cunoaste pe cineva la fel ca mine care numai este virgina si care o sa reactioneze la fel cum a fost si la mine. Stiu ca sunt rare..dar o sa fie bine. Succes si tie.
0
14-01-2013, ora 13:49
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
vad ca numai barbatii comenteaza aici:))))stefano te incurajez sa mergi mai departe cu fata asta si totul o sa vina de la sine...dupa prima experienta ai sa prinzi mai mult curaj si mai multa incredere de sine...iar cu treaba cu virginitatea...cred ca smecherasii care numai sunt virgini de la 18ani si se lauda ei ca sunt macho, de fapt majoritatea apeleaza la prostituate...ca de, si alea trebuie sa castige un ban...daca esti timid atunci las-o pe ea sa faca toata treaba prima data si dupaia o sa vezi ca-i floare la ureche^_^.Daca vrei sa te imbarbatezi un pic, fa-o romantic cu o sticla de sampanie...si ce chef o sa mai ai dupa un pahar...tot ai sa fii tu curajos...succes
0
14-01-2013, ora 14:06
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Mersi frumos de sfat ionela. Cred ca asta am sa si fac..prima data am sa o las pe ea..iar cu timpul cu siguranta am sa ma imbarbatez din ce in ce mai mult pana am sa preiau eu controlul :D
0
14-01-2013, ora 14:12
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
ai vazut ca stii...dar o sa vina repede si timpul tau, fara sa-ti dai seama..nu treb sa te simti rusinat din contra trebuie sa fii mandru...eu am fost mandra cand am aflat ca parterul meu era ca si mine...virgin, mi-am dat seama ca era un barbat tandru si care a preferat sa astepte decat sa se culce cu toate steoarfele, ca dinalea gasesti oriunde si oricand.mult curaj
0
16-01-2013, ora 14:01
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Salutare din nou. Mai vin cu o intrebare tot la acest post..Cand o so facem prima data imi recomandati sa fac cu prezervativ sau fara? :) ea ia pastile si suntem aman2 foarte curati.
0
18-01-2013, ora 10:54
raul89
Nu este medic/terapeut
raul89
vin iar sa te ajut daca pot. eu zic sa folosesti prezervativul.oricat de sigur ai fi ca ea e "curata" folosestel ce de aceea s-a inventat. acum la ce si de care tip, model etc. sa imi spui si mie dupa ce faci prima data poate asa ma ajuti si pe mine. ms. bafta
0
18-01-2013, ora 15:24
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Si in sfarsit revin cu vesti bune...in sfarsit s-a intamplat si am facut-o si nu numai odata de mai multe ori, si in seara asta probabil la fel :)). Intradevar la inceput nu siteam nimic :| am zis ca iar ma fac de ras...m-a inteles. si am ramas goi aman2 timp de o ora si ceva...si am vorbit..ne-am simtit bine ca sa ma acomodez si asta a mers de minune, stateam aman2 goi si ne uitam in oglinda imi era foarte greu parca imi era rusine :|, dar m-am obisnuit si am trecut peste. Pot sa zic ca aman2 ne-am simtit superb si am ajuns undeva dincolo de univers, am facut-o fara prezervativ cred ca daca mai foloseam si prez...nu se mai scula deloc :)))... Va multumesc celor care m-au ajutat si mi-au dat niste sfaturi.

@raul89 incearca cum am facut si eu ramaneti 1 ora 2 goi in pat vorbiti, cunoasteti-va si apoi sa vezi ca tu o iei pe ea sa faci treaba nu ea pe tine :D succes astept vesti bune si de la tine
0
19-01-2013, ora 09:24
raul89
Nu este medic/terapeut
raul89
multumesc pentr-u incurajari. dar stai mai intai sa gasesc pe cineva si apoi sa trecem la fapte. va dura ceva timp. bafta tie mai departe. dar acum vin si te intreb daca vrei imi dai un raspuns daca nu nu. doare nu doare prima data? ca stiu ca sa zic asa de performata nu poate fi vorba la inceput adica nu ai rezistat mult. ms
0
19-01-2013, ora 22:46
Elena123456789
Nu este medic/terapeut
Elena123456789
Buna.am si eu o mare problema nu ma pot culca deloc cu iubitul meu precizez ca am aproape 24 si sunt virgina. Nush daca este o rusine sau nu dar pot recunoaste ca am o problema, suntem impreuna de foarte mult timp Il iubesc enorm de mult avem planuri impreuna. Am incercat de multe ori sa o facem dar cand ajung pe punctul de a comite ma opresc si ii spun ca imi este frica. Va rog ajutatima
0
19-01-2013, ora 23:02
stefano1991
Nu este medic/terapeut
stefano1991
Buna. Avand in vedere ca eu sunt baiat si nu fata..nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau...dar nu ai dc sati fie frica pt ca nu se intampla nimic...ba chiar o sa te simti de minune..:) nu este moarte de om crede-ma.o sa te simti in al9lea cer...si dupa prima data...o sa vrei mereu :P...doar elibereazati mintea de frica asta...gandeste pozitiv...si ca nu are ce sa se intample..:) si o sa fie ok...mai mult de atat nu stiu ce sa-ti spun...succes
0
20-01-2013, ora 00:33
Elena123456789
Nu este medic/terapeut
Elena123456789
Dupa ce voi face o sa vin cu vestiiiiiii si sper ca ele sa fie bune.
0
21-05-2015, ora 18:52
danielstefan22
Nu este medic/terapeut
danielstefan22
Salut si eu sunt virgin la 21 de ani si nu stiu ce sa fac...Am avut cateva relatii dar de scurta durata.
0
25-06-2015, ora 00:13
Remus95
Nu este medic/terapeut
Remus95
Salut, sunt si eu virgin, am 20 de ani si am senzatia ca oamenii care stiu treaba asta despre mine ma privesc cu mai putin respect(desigur cei care au facut sex deja)... Dar cunosc si eu minim 3 persoane la varsta de 19 ani care sunt virgini. Am avut si eu cateva relatii relativ scurte dar nu s-a intamplat nimic. Tot la fel nu stiu nici eu ce sa fac.
0
13-07-2017, ora 15:35
dragos.niko
Nu este medic/terapeut
dragos.niko
Ce este asa ciudat cu virginitatea si varsta. Eu mi-am inceput viata sexuala la 26-27 de ani. Pe bune. N-am vrut sa merg la curve !!! Sa fim seriosi acum ;)
0
04-01-2022, ora 13:54
Maximilian19
Nu este medic/terapeut
Maximilian19
Salutare, numele meu este Alin si am aproape 20 de ani si sunt virgin.Sunt o fire foarte timida, dar vesela.Problema mea este ca am o frica uriasa in mine.Am avut relatii de scurta durata dar si una lunga de aproape 3 dar asta cand eram mai mic pe la varsta de 13-16 ani aproape 17.La un moment dat am avut o relatie de 3 luni parca...si vorbeam de anumite lucruri legate de viata sexuala.Eu imi doream sa o facem dar pe o parte nu.De ce?Pentru ca pur si simplu nu ma simteam pregatit si eram foarte fricos.Ea era de acord, dar eu nu eram pregatit desi imi doream.I am explicat de ce, mi a spus ca nu i graba si la un moment dat dupa o săptămâna s a despartit de mine.Si inteleg de ce.E totul din cauza mea.Tin legat sa spun ca mai am putin si fac 20 de ani si ma simt cam 60 % nesigur pe mine.Pentru mine lucrul asta de a fi virgin la o varsta in care majoritatea băiețiilor o rezolva pana in varsta de 18, 19 ani.Cum am mentionat sunt o fire foarte timida, sunt asa de cand ma stiu si nu imi place deloc.Uneori ma urasc deoarece imi e teama sa fac primul pas in anumite lucruri.Imi e teama pentru ca daca as faceo nu stiu cum ar reactiona partenera mea.Poate nu i destul mare, poate nu i place ca sunt asa timid.Sunt multe lucruri de mentionat si asta ma face sa ma simt injosit.As vrea cateva sfaturi de la voi ca sa ma pot increde mai mult in mine. VA MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fanteziile sexuale normale versus fanteziile atipice (studiu)
  • Cum modifică suplimentele cu testosteron comportamentul sexual al bărbaților?
  • Stilul de viață afectează activitatea sexuală la femeile de vârstă mijlocie
  • O nouă perspectivă a comportamentului sexual la vârsta a treia
  •