Virgina sau nu?

13-07-2011
Anonim k
Nu este medic/terapeut
Anonim k
Ma numesc Bella. Cea mai buna prietena a mea e in varsta de 15 ani si jumatate si este virgina [nu a avut contact sexual]. A fost plecata la munte, si cand s'a intors mi-a spus ca a facut o prostie. Noaptea trecuta am dormit la ea si mi-a explicat totul cu cele mai mici amanunte, cerandu'mi un sfat. Din pacate, eu nu sunt priceputa...deci am preferat sa o ajutati dvs. Sa va spun ce a facut.
Si'a introdus primele degete in vagin. Nu le'a introdus "de tot", ci doar pana la primele tendoane...adica vreo 2 centimetri. Nu a sangerat, dar a simtit o mica usturime in acea zona, si dupa putin timp a simtit un discomfort in jurul burtii. Nu am stiut ce sa'i spun... ii este frica ca parintii ei ar duce'o la ginecolog si ar afla ca [Doamne fereste!] nu ar mai fi virgina...Doreste sa afle daca exista posibilitatea de a nu mai fi virgina! E foarte ingrijorata deoarece parintii sai au idei preconcepute...si intelegerea nu prea exista. Va imaginati.
Va rog raspunde'ti cat mai repede! Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
13-07-2011, ora 11:35
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
parintii ei au dreptate ca inca e mica
dar sa vedem :daca si-a introdus degetele (nu ai spus cate )si nu a iesit sange nu s-a dezvirginat dar daca a zis ca o ustura inseamna ca s-a zgariat
dupa parerea mea e inca virgina
0
13-07-2011, ora 14:28
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Nici eu nu cred ca s-a dezvirginat, desi nu este neaparat sa curga sange cand te dezvirginezi.
Sfatul meu e sa stea linistita si sa-si tina degetelele acasa. cel putin pana o sa fie cazul..:D
0
13-07-2011, ora 15:22
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Asta e o tema complicata, virginitatea.parinti.idei preconcepute.
Ideal ar fi atunci cand vrei sa devii femeie sa te daruiesti din dragoste, pasiune, cand simti ca ai fluturasi in stomac, cand simti ca a venit momentul, ca cel de langa tn nu te vrea ca pe un trofeu..indiferent ca ai 15, 16(asta ca sa nu suparam pe nimeni), dar esti pregatita?
Sa ti introduci..degete...in dorinta de cunoastere.sa vezi daca n ai acolo ceva ascuns???asa se gandeste la 15 ani, asta e nivelul de educatie sexuala?...incercati fetelor tinere de 15 ani si aflati tainele dragostei, fiorii primei iubiri adefarate cu baiatul care merita sai oferi facioria ta.scuze pt cine nu e pe aceeasi lungime de unda cu mn
0
13-07-2011, ora 15:29
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
ai dreptate cris_lia dar fetele din ziua de azi nu gandesc
ele cred ca tot ce zboara se mananca
astea mici nu o fac din dragoste o fac sa intre in"clubul femeilor" si mai tarziu regreta
0
15-07-2011, ora 02:03
Marius1994
Nu este medic/terapeut
Marius1994
Buna, Din ce experienta am eu si am una mare zic eu..ea este inca virgina doar ca, cum au spus si mai sus este posibil sa se fi zgariat doar eu iti zic sa o linistesti sai iei gandu cat de cat pt ca poate suferi traume pshice din cauza frici.. frika-obsesie..in orce carz revenind la problema este inca virgina dar sai explici ca nu este bine cea ce a facut..+ ca dezvirginarea este un pas important si cu care ramai in minte toata viata spunei sa mai astepte ori virgina ori dezvirginata este la fel.. nu numai sexul este important.. sunt i alti facton, ceao
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Virginitatea - din punct de vedere medical
  •