Vis- Mireasa moarta ?

08-11-2010
adela4evermusic
Nu este medic/terapeut
adela4evermusic
Ce semn este daca am visat o mireasa, care a murit inainte de nunta? Nu am vazut-o, dar o cunosc.In schimb m-am vazut apoi pe mine in rochie si probabnd pantofii...spunand ca daca o sa mor vreau sa fiu imbaracata in mireasa. E semn rau? VA ROG
3 comentarii
0
09-11-2010, ora 09:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cand visezi mireasa stiu ca nu este de bine.Cauta pe net la talmacirea viselor si vezi ce spune mai concret!
0
09-11-2010, ora 20:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-ră/d-nă Adela,

Vă rog foarte frumos să nu vă lăsaţi influenţată negativ de un simplu vis negativ.
Activitatea onirică - cea privitoare la formarea şi desfăşurarea viselor - se află într-o continuă fluctuaţie, ea fiind influenţată de mult prea mulţi factori (de la alimentaţie până la stres şi diferite condiţii medicale), tocmai de accea NU trebuie să fie considerată ca fiind "ceva" ce vă poate "prezice" afectarea prezentului sau a viitorului.
Aşa este şi viaţa, într-o continuă fluctuaţie - o fluctuaţie care atinge şi fericirea, dar şi tristeţea! După un "ceva" urmează "altceva", iar după "altceva" urmează "altfel"...
Gândiţi pozitiv, păstraţi-vă sau cultivaţi-vă credinţă în Dumnezeu, şi totul va fi bine.

Post Scriptum - NU apelaţi la vreun tip de "mama omida", pentru a vi se interpreta visele, pentru că ONIROMANÈšIA este o practică ocultă de tălmăcire a viselor. NU aduce nimic pozitiv în viaţa unui om, ci din contră.
0
19-11-2010, ora 04:04
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
visele sunt pline de simboluri..in vis inconstientul lucreaza.ce inseamna pentru tine o mireasa moarta?este o frica de a ta...nu cauta semne rele..raspunsurile sunt in interior, nu in exterior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: visele

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vrei să îți amintești ce ai visat? Vitamina B6 ar putea fi soluția
  • Au visele vreo legătură cu viitorul?
  • Caracterul straniu al viselor noastre este poate tocmai motivul pentru care le avem, sugerează o nouă teorie
  • Visele reflectă amintiri reale și anticipează evenimente viitoare, sugerează un studiu
  • Coșmarurile pot fi un semnal de alarmă precoce al bolii Parkinson
  •