Vitamina d
Buna ziua, în februarie am facut un rmn cranio cerebral, la care s au găsit 5 leziuni vascular ischemice de 2 mm, 3 frontal dreapta, unul occidental dr si unul frontal stg, îmi este amortita partea stg a fetei, si mandor muschii si articulatiile. Am fost suspecta de scleroza, dar nu au sediul specific si nici nu sunt suspecte ptr scleroza, de lupus, vasculite, dar Ac au ieșit buni. Cam de vreo luna am început sa iau vit D, si ieri am dozat o si a iesit 26.2. Nu mai iau vit d, dar in continuare ma dor muschii si articulariile. Poate fi din cauza insuficientei de vit d?. Medicul de familie a zis sa nu mai iau, ca e doar si voi sta la soare perioada asta. În plus, mi se zbate ochiul drept, mai ales atunci când clipesc mai des. Multumesc de raspunsuri
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 13flocoane
- 39rezultat RMN cerebral... recidiva?
- 4Concluzii IRM cranio-cerebral si angio
- 2Interpretare RMN din 19.03.2014
- 2Stranutul in timpul RMN-ului !!!
- 2doua leziuni ischemice punctiforme frontal dreapta
- 1RMN CRANIO - CEREBRAL
- 2Interpretare CT craniu cerebral ajutor urgent va rog
- 0Interpretare RMN - Leziune porencefalic-gliotica
- 0Conformationale modificari ale arterei comunicante anterioare
- 0Ajutatima cu o interpretare RMN-sun disperata!
- 0Interpretare RMN craniu cerebral
- 0IRM craniocerebral nativ
- 0Rezultat RMN
- 0Tumora craniană, interpretare RMN
- 0RMN Cranio-cerebral o explicație vă rog
- 5Interpretare RMN craniu nativ
Mai multe informații despre: RMN cranio-cerebral