Voma dupa tratament cu antibiotic?

20-12-2011
Pontificius
Nu este medic/terapeut
Pontificius
Buna Ziua !
Am un baietel de 1 an si 4 luni, de la 4 zile dupa nastere cand am ajuns la medicul pediatru a fost diagnosticat cu infetii urinare si anuma cu toate..dar pe rand klebsiella, proteus ultima ecoli.a primit cedax...la 5 luni mi-a facut bronsiolita cu peneumonie si wheazing...a primit in spital gentamicina si inca ceva in perfuzie.dupa pneumonia cu wheazing a primit niste singulaire pecare il administram sera un plic pe zi in mar.acest tratament l-a primit si acum de curand(pentru a reveni la ce ma intereseaza).in jur de 10 decembrie a facur febra si a vomitat nu abundent si a facut caca moale de 4, 5 chiar 6 ori pe zi..la spital dupa o analiza a la caca s-a dat verdictul Rotavirus...ne-am internat la infectioase...antibiotic c plus...imp de 7 zile.pe 19 decembrie..adica ieri am venit si noi acasa.si azi de dimineata pe la 6 mi-a vomitat iar.nu mai inteleg nimic..sa fie iritat la stomac?
Imi pare cam intors de cand am venit de la spital...e normal sa vomite dupa ce venim acasa?
dupa atata antibiotic?
va multumesc anticipat pentru eventualul raspuns...
1 comentarii
0
20-12-2011, ora 13:39
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
Buna ziua! Ar putea fi si de la ficat, daca spuneti ca a facut tratament cu antibiotice. Ar trebui facute analize TGP si TGO.
Multa sanatate si bafta va urez!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •