Vopsitul parului daca sunt insarcinata

09-05-2012
gheorghiu angela
Nu este medic/terapeut
gheorghiu angela
Am 9 saptamani de sarcina si as dori sa stiu daca sufitatul parului dauneaza fatului! (tinand cont ca nu ma vopsesc tot, doar cateva suvite in folie). Multumesc
2 comentarii
0
09-05-2012, ora 11:49
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Nu s-au facut suficiente studii care sa dovedeasca efectele negative ale vopsitului parului asupra fatului.Mie ginecologul mi-a spus ca pot sa ma vopsesc si altor prietene li s-a spus la fel.Eu am evitat totusi s-o fac in primul trimestru, care este cel mai important din sarcina.
0
09-05-2012, ora 12:12
gheorghiu angela
Nu este medic/terapeut
gheorghiu angela
Pana la urma am sunat-o pe medicul ginecolog si nu sunt studii care s ateste o influenta negativa asupra fatului, practic nu ar trebui sa influenteze in mod negativ, substanta chimica este absorbita de noi, mamele, neinfluentand fatul.acum, mi-a spus ca alegerea imi apartine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ingrijire in timpul si dupa sarcina - recomandari
  • Produsele pentru păr utilizate în timpul sarcinii pot afecta dezvoltarea fătului
  •