vreau sa iau anticonceptionale

06-07-2007
nicolle16
Nu este medic/terapeut
nicolle16
vreau sa iau anticonceptionale dar in judet nu exista decat un cabinet d planing si mi-e imposibil sa ajung in acel oras fara parinti. ma gandeam ca pot discuta cu un medic pe internet, deoarece am inteles k nu trebuie si o examinare fizica. multumesc !
12 comentarii
0
07-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
La cabinetul de planning exista marele avantaj al unor pilule cu preţ redus sau chiar gratis. Dacă nu puteţi merge până acolo, măcar mergeţi la medicul de familie să vă spună care pilule ar fi mai potrivite.
0
07-07-2007, ora 00:00
nicolle16
Nu este medic/terapeut
nicolle16
nu conteaza cat costa anticonceptionalele, le pot lua si fara reducere. medicul de familie este prieten cu parintii mei... e un oras fff mic unde toata lumea imi cunoaste parintii. speram la un ajutor din partea dumneavoastra :( oricum multumesc.
0
07-07-2007, ora 00:00
ioanaaaa
Nu este medic/terapeut
ioanaaaa
nicolle eu iau anticonceptionale de aproape 1 an.si eu m am temut sa nu ma ingras...sa ma umplu de par...dar n a fost asa.nu am fost la planning.am incercat intai yasmine, dar am avut reactii adverse, mai exact imi slabise vederea la un ochi.apoi cu ajutorul unei farmaciste dragute mi am luat novinette care cica s un pic mai slabe ca si concentratie, dar la fel de eficiente.le iau de 9 luni si ma simt bine.fara incidente.asa ca eu te as incuraja.numai bine
0
07-07-2007, ora 00:00
nicolle16
Nu este medic/terapeut
nicolle16
si eu sper sa gasesc o farmacista draguta care sa ma ajute. ms pt incurajare :)
0
15-07-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
poti incerca cu novinette, are conc mai scazute de hormoni. Cred ca ar trebui a faci un efort sa mergi la un centru de planing, cel putin pentru consiliere. Te informeaza si in ceea ce priveste reactiile adverse si modul corect de utilizare. Ulterior daca nu sunt probleme nu trebuie sa mai margi sau daca nu tolerezi anticonceptionalul cel putin poti fi sfatuita.
0
10-08-2007, ora 00:00
arinuta
Nu este medic/terapeut
arinuta
Nu te sfatuiesc sa iei pilule. Eu am luat 5 ani
0
28-08-2007, ora 00:00
dana_m
Nu este medic/terapeut
dana_m
nicolle, eu am luat yasmine si am luat in greutate.am renuntat la ele si acum iau novynette.
0
28-08-2007, ora 00:00
dana_m
Nu este medic/terapeut
dana_m
ioanaaaa tu te-ai ingrasat d la novinette? k mie mi-e frica sa nu se repete...astept raspuns pup
0
28-08-2007, ora 00:00
ioanaaaa
Nu este medic/terapeut
ioanaaaa
nu dana_m, nu m am ingrasat.am luat in greutate la un moment dat cand am avut un repaos sexual indelungat, dar am dat jos imediat ce am reinceput:))).pupici
0
28-08-2007, ora 00:00
ioanaaaa
Nu este medic/terapeut
ioanaaaa
nu dana_m, nu m am ingrasat.am luat in greutate la un moment dat cand am avut un repaos sexual indelungat, dar am dat jos imediat ce am reinceput:))).pupici
0
28-08-2007, ora 00:00
ioanaaaa
Nu este medic/terapeut
ioanaaaa
nu dana_m, nu m am ingrasat.am luat in greutate la un moment dat cand am avut un repaos sexual indelungat, dar am dat jos imediat ce am reinceput:))).pupici
0
28-08-2007, ora 00:00
dana_m
Nu este medic/terapeut
dana_m
ioanaaa u c inaltime si c greutate ai?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •