zypadhera
Am o amica care utilizeaza olanzapina de 10 mg de peste 3 ani in tot acest timp desi acest medicament da de obicei multe stari nasoale in cazul ei acest lucru nu sa prea intamplat.
Beleaua ei este ca mai uita de maxim 2-3 ori pe luna sa-l ia mai ales ca are o viata sociala activa si ii este frica ca amicii ei sa afle de belelele ei si de aceia ar vrea sa incerce si forma injectabila a acestuia ZYPADHERA.
Intrebarea mea ste urmatoarea: Aceasta forma d adminstrare ii da mai multe simptome negativ decat cea orala sau e cam acelasi lucru sa inceapa cu o doza mai mica decat cea care o ia in mod normal zilnic?
Multumesc
Beleaua ei este ca mai uita de maxim 2-3 ori pe luna sa-l ia mai ales ca are o viata sociala activa si ii este frica ca amicii ei sa afle de belelele ei si de aceia ar vrea sa incerce si forma injectabila a acestuia ZYPADHERA.
Intrebarea mea ste urmatoarea: Aceasta forma d adminstrare ii da mai multe simptome negativ decat cea orala sau e cam acelasi lucru sa inceapa cu o doza mai mica decat cea care o ia in mod normal zilnic?
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 9Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 3Pronoia? Delir paranoid?
- 6Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul
- 9În atenția tuturor psihologilor, psihiatrilor și nu numai...
