Act sexual anormal

05-07-2021
Andiaa
Nu este medic/terapeut
Andiaa
Buna ziua, sunt o fata de 22 de ani si vara trecuta mi am incept viata sexuala. Totul a decurs foarte bine, ma simteam foarte bine, din ce in ce mai bine si chiar simteam placere si lucruri misto.Dar de o vreme ma doare in timpul si dupa actu sexual, am fost la ginecolog. Am facut ecografie transvaginala, teste de secretii, papanicolau...tate au iesit bune. Apare o inflmatie, atat. Nu inteleg de ce ma doare? Inainte nu ma durea, baiatul ete acelasi, actul sexual este la fel, nu e mai dur, nu e mai brutal, sentimentele sunt mai aplificate. de ce atunci durerea?
9 comentarii
0
05-07-2021, ora 10:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încearcă să iei 10 zile cicatridina ovule, se găsesc la orice farmacie. Hrănesc vaginul, sunt antiinflamatorii, dă elasticitate, previn anumite infecții. Dacă nu rezolvi nici cu asta, caută un psihosexolog, să nu fie o problemă emoțională neconștientizată.
0
05-07-2021, ora 11:01
Andiaa
Nu este medic/terapeut
Andiaa
Mi a recomandat medicul ginecolog zifex ovule 7 zile. Le am luat și nimic...
0
05-07-2021, ora 12:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încearcă astea, și vezi cum te simți. Conțin și acid hialuronic – factorul principal în procesul de formare a unui țesut sănătos, formează un strat protector care protejează vaginul de microorganisme patogene (cauzatoare de boli).

Extractele din Centella Asiatica, Gălbenele, Aloe Vera și Arbore de Ceai sunt o combinație unică, patentată, din extracte naturale special selectate, care au o acțiune vasoprotectoare, antiiflamatoare, antifungică, antivirală și calmantă.

Cicatridina ovule este un produs care poate fi folosit îndelungat, astfel că îl poți folosi la nevoie fără restricții.
0
05-07-2021, ora 13:54
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Adesea cazurile de durere persistenta din timpul actului sexual incep cu o usoara durere reala, cu o usoara inflamatie.
E important Andia sa porti o discutie si cu un psihosexolog legat de situatia cu care te confrunti.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
06-07-2021, ora 17:03
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Poate ca s-a strecurat ceva in aceasta relatie, o.”durere” nestiuta, pe care organismul tau incearca sa ti-o arate...
0
06-07-2021, ora 18:05
Andiaa
Nu este medic/terapeut
Andiaa
Relația merge bine, nu ne am certat. Pe plan psihologic nu simt nicio distanțare.
0
08-07-2021, ora 10:16
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate se întâmplă ceva inconștient. Un psihosexolog v-ar putea ajuta să depistați ce anume se întâmplă.
0
08-07-2021, ora 11:04
Andiaa
Nu este medic/terapeut
Andiaa
Mie inca imi e teama ca ar putea fi ceva medical. Insa am facut ecografie, teste de secretii pentru majoritatea bacteriilor si papanicolaul din care a rezultat o infamatie. Poate e din cauza inflamatiei? Cum sa o tratez? Sau sa mai fac niste analize mai amanutite?
0
08-07-2021, ora 12:06
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ți-am recomandat să încerci cu Cicatridina ovule care dacă e din cauza inflamației o rezolvă. Cele care au folosit-o au spus că face minuni. Dacă vezi că nu rezolvă nici asta, mergi la un psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  • Dureri după contactul sexual
  •