Sarcina extrauterina apoi chist ovarian

04-11-2018
Ramona 92
Nu este medic/terapeut
Ramona 92
Buna ziua!De curând am fost operata in afara de sarcina extrauterina, mai exact acum o luna, dar depistata abia după 2 chiuretaje care nu își aveau rostul.Dupa “n” investigații si analize de sânge luate b-hcg nu scădea, la câteva zile mi s-a făcut injecția cu metrotroxat(așa am înțeles ca se numește la noi), după aceasta m-am întors in tara, hormonii au început sa scadă foarte rapid, iar acum din ce in ce mai incet, precizeaz ca in momentul cand am ajuns in tara am fost si la ginecolog, pt un ecograf si întrebări, mi s-a spus ca totul este absolut normal, doar trompa stanga unde a fost sarcina putin vascularizata, ceea ce este normal!Toate bune, pana acum 2 zile cand au început niște sângerări de culoare rozalie.M-am speriat si ieri am fost la dr meu ginecolog, care după un control intravaginal a depistat un chist funcțional (galben hemoragic)pe ovarul drept de 6/3cm, si mi-a sp ca scurgerile se datorează acestui chist!mi-a dar tratament cu Duphaston timp de 10 zile/2/zi, in schimb de aseară scurgerile au devenit mai abundente si cu dureri menstruale!am nevoie de un sfat trebuie sa mai iau tratamentul ?Acesta este menstruația Sau chistul s-a rupt/spart!?deci nu stiu ce sa mai fac, toți medicii imi spun ca nu au întâlnit caz ca al meu si cei din afara si cei de aici!multumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: